Karadeniz Ereğli Beşiktaşlılar Derneği tarafından sünnet edilecek 30 çocuk için sünnet şöleni düzenlendi. Düzenlenen sünnet şölenine Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan’ da katıldı.  Asbaşkan Levent Erdoğan düzenlenen şölende yaptığı konuşmada, "Beşiktaş zorluklardan da güzellik yaratmayı bilen bir camia" dedi.
Karadeniz Ereğli Beşiktaşlılar Derneği tarafından düzenlenen sünnet şöleninde 30 çocuk erkekliğe ilk adımını attı. Davul zurna eşliğinde oynayan çocuklar daha sonra sünnet arabası ile şehir turu attı. Şehir turunun ardından düzenlenen eğlenceye katılan çocuklar burada gönüllerince eğlendi. Eğlence öncesinde açılış konuşmasını Dernek Başkanı Tarkan Adik yaptı. Adik konuşmasında “Ağaçlandırma çalışmasından, kan bağışına, huzur evi ziyaretine kadar birçok etkinlik yaptık. Bugünkü etkinliğimizi de başarıyla tamamlayacağımıza inanıyoruz. Biz burada ailelerimizle, çocuklarımızla gerçekten güzel şeylere imza atmak istiyoruz. Bütün bunları gerçekten Beşiktaşımız için yapıyoruz, gönülden yapıyoruz. Hiçbir beklentimiz yok. Bizim için esas olan hayattır, hayatta Beşiktaş’tır. “ dedi.
Daha sonra mikrofona davet edilen Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan “Buraya iştirak eden herkese teşekkür ediyorum. Başta Alaplı Belediye Başkanımız olmak üzere bundan sonra herkes Beşiktaşlı olacaktır. Beşiktaşlılık bir özelliktir ama Mevlana dergahı gibi bir yerdir. Herkese kapımız açıktır. Herkes bu dergahta yerini bulacaktır. Gönlümüzdeki inanç budur. Burda bu kıvılcımı, bu neşeyi gördük. Bizlerde yöneticiler olarak elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız. Burada en kısa zamanda şampiyonluk günlerinin, şampiyonluk kutlamalarının törenlerini yapacağımızın inancı içindeyiz. Burada bugün yavrularımızın ilk mürüvvetlerini gördük. Allah ailelerine ikinci mürüvvetlerini de göstersin. Beşiktaş’ın şampiyonluklarını da görmeyi nasip etsin. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. En büyük Beşiktaş” dedi. 
Şölende, okunan Kuranı Kerim ve yapılan duanın ardından yemek servisi yapıldı. Sünnet olacak çocuklara “üstün cesaret belgesi” ve çeşitli hediyelerin verilmesiyle devam eden tören, çocukların ve ailelerin bir süre müzik eşliğinde eğlenmesinin ardından sona erdi.
Şölene, Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Bazı Ereğli Belediye Meclis üyeleri, Ereğli Emniyet Müdürü Niyazi Koçak, Ereğli Müftüsü Mustafa Erkan, Kırkpınar eski başpehlivanlarından Ahmet Taşçı, bazı siyasi parti temsilcileri ve aileler katıldı.