Erdal Torunoğulları'nın Fransa'ya bugün gitmesi akıllara hemen transfer mi geliyor sorusunu getirdi. Beşiktaş,  Boyko'dan istenilen katkıyı alamadığı ve Boyko'nun geleceği hakkında net bir sonucun ortaya çıkmaması nedeniyle kaleci arayışına yöneldi. Erdal Torunoğulları’nın ilk hedef olarak Rennes’in kalecisi Benoit Costil’i gündeme aldığı iddia edildi.  Beşiktaş'ın dış ilişikler sorumlusu ve başarılı yöneticisi Erdal Torunoğulları yaptığı görüşmeler ve bitirdiği transferlerle ön plana çıkıyor. 

Beşiktaş,Erdal Torunoğulları'nın Fransa'ya görüşmeye gittiği iddia edilen kaleci Costil'in dışında başka kalecilerle de ilgileniyor. Deportivo'nun kalecisi Fabricio'nun menajeri Efrain Pachon ile yönetimin bir araya geldiği ve 3 yıllık kontrat üzerinde anlaşma sağladığı söylentiler arasında.  Yapılan ön protokolün devreye girmesi durumunda siyah beyazlılar Deportivo'ya 3 milyon Euro ödeyecek. 

Fabricio'nun yaşadığı diz sakatlığından dolayı kronik bir sağlık problemi olabilmesi nedeniyle Beşiktaş'la daha önce de adı geçen ve taraftarın da istediği David Ospina'nın Beşiktaş'a gelmek istediği kendi açısından sorun olmadığı ancak Arsenal'ın bu transferde iknâ edilmesi gerektiği öğrenildi. Londra kulübünün menajeri Arsen Wenger, kiralık olarak oyuncu vermeye çok sıcak bakmıyor. Kolombiya milli takımının kalesini koruyan Ospina'nın transfer bedeli 8 milyon Euro; Arsenal'le 2019 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. 27 yaşındaki kaleci Peter Cech'in varlığı nedeniyle süre alamıyor ve ayrılmak istiyor. Beşiktaş, Arsenal'la Ospina konusunda anlaşamama ihtimaline karşı, protokol anlaşması yaptığı Fabricio'yu hazırda bekletiyor.