En sağlıklı derbi

Süper Lig'de 26. haftanın en önemli mücadelesinde Galatasaray, Beşiktaş'ı seyircisiz tribünler önünde ağırladı.

FUTBOL 15.03.2020 - 19:54 21.04.2021 - 23:51 Kartal Bakışı

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs önlemleri kapsamında spor müsabakalarının seyircisiz olması derbiyi de vurdu. Boş tribünler önündeki derbide esas öne çıkan konu 'Hijyen' ve 'Temizlik' kuralları oldu. Hem Gençlik ve Spor Bakanlığı hem de Sağlık Bakanlığı'nın denetiminde gündüz saatlerinden başlayarak statta işlemler bitene kadar temizlik kuralları öncelik tutuldu.

İşte nerdeyse dünyanın en sağlıklı derbisinde yapılan işlemler:-Soyunma odaları, protokol tribünü, basın toplantı odası, mixed zone, basın tribünü, asansörler, koridorlar, saha içerisi, stat etrafı ve hakem odaları sürekli olarak dezenfekte edildi. -Stattaki bütün katlara ve takımların bulunduğu alanlarda el dezenfektanları yerleştirildi. Ayrıca hakem odaları ile soyunma odalarına kolonyalar konuldu.

Futbolcular ve hakemler hem çıkış koridorunda hem de seremonide el sıkışmadı. Ayrıca çocuklar da seremonide yer almadı.-Statta görevli olan kulüp çalışanları, polisler, özel güvenlik birimleri, basın mensupları da sık sık el dezenfektanları ile temizlik kurallarına uydu.-Protokol tribününde de özel el dezenfektanları ve kolonyalar bulunduruldu.

A Milli Futbol Takımımızın teknik direktörü Şenol Güneş, Galatasaray-Beşiktaş derbisini tribünden takip etti.Şenol Güneş, protokol tribünden karşılaşmayı seyretti.

Galatasaray deplasmanına gelen Beşiktaş'ta Sergen Yalçın ideal 11'ini kullandı. Hücum hattında özellikle Boateng-Burak Yılmaz ikilisini bozmayan siyah-beyazlılar; savunma beklerinde de Gökhan ile Caner'i oynattı. Orta alanda da Atiba-Elneny bozulmazken; kanatlarda Boyd ve Nkoudou vardı. (Kaynak: Skorer)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@