Beşiktaş'ın hocası Slaven Bilic, ligin ilk yarısı öncesi kalan iki maçın son derece önemli olduğunu söyledi. Bilic, “Devreyi lider bitirmek istiyoruz. Bu yüzden Konya ve Galatasaray maçları bizim adımıza oldukça kritik” diye konuştu

Gözden kaçırmayın

Batshauyi, Gomez'in istatistiğine ortak oldu Batshauyi, Gomez'in istatistiğine ortak oldu

Siyah-Beyazlılar’ın teknik direktörü Slaven Bilic, sezonun ilk yarısının kalan iki maçının kendileri için hayatı önem taşıdığını söyledi. Ülkesi Hırvatistan’daki Slobadna Dalmacija adlı gazetede yer alan haberde Bilic, “Beşiktaş her zaman şampiyonluğa oynayan bir ekip. Önümüzde uzun bir yol olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Belki şu an yorumcular ya da gazeteler bizi favori olarak gösteriyor olabilir ancak, rakiplerimizin son ana kadar bizi kovalayacaklarının farkındayız. Tek yapmamız gereken işimizi her zaman ciddiye almak ve ardından neler olacağını hep birlikte görmek. O yüzden şampiyonluğu konuşmak için henüz erken, çünkü lig uzun bir maraton” dedi.

‘Takvim çok yoğun’

Son derece kritik bir 10 gün yaşayacaklarını belirten tecrübeli çalıştırıcı, “Devreyi lider olarak bitirmek istiyoruz. Bu yüzden Konyaspor ve Galatasaray’la yapacağımız karşılaşmalar, gelecek adına da çok önemli olacak. Çok yoğun bir takvimin içindeyiz. Son olarak Akhisar’la yaptığımız mücadele bizi gerçekten çok yormuştu. Dinlenmek için de fazla vaktimizi olmuyor. Bu yüzden dikkati bir an olsun kaybetmemiz gerek” ifadelerini kullandı.