Güntekin Onay kaleme aldı.

Gözden kaçırmayın

Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu! Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu!
TARİHİ gecede Beşiktaş, çok doğru bir strateji ile oynadı. Savunma emniyetinden ödün vermeden kontrollü bir oyun ile maçı 0-0 götürmek çok önemliydi. Çünkü yenilecek bir gol turun gitmesi anlamına geliyordu. Defansif olarak maçın her bölümünde mükemmel oynadık. Özellikle Pedro Franco ve Necip mükemmeldi. İlk kez oynayan Opare çabukluğuyla Sterling ve Ibe’ye geçit vermedi...
 
İLK yarı savunma emniyetinden ödün vermeyen güvenli oyunumuz, hücumda çoğalmamızı engelledi. 65-70. dakikalara kadar bu şekilde seyreden oyunda gününde olmayan Jose Sosa’nın yerine giren Tolgay Arslan’ın katılması ile Beşiktaş yavaş yavaş rakibinin üzerine de gitmeye başladı.
 
2. yarıda Liverpool, Beşiktaş kalesine bir kez dahi gelemedi. Ancak onlar da ‘ilk maçı kazandım, rakibe de pozisyon vermiyorum’ duygusu ile hücum yapamamalarına rağmen oyundan memnun bir tavır sergilediler. Bu da bizim işimize geldi. Eninde sonunda bir pozisyon bulacaktık. Ve nitekim Gökhan Töre, Demba Ba, Tolgay üçlüsü ile harika bir gol attık. 90. dakikada Demba Ba’nın direkten dönen topu ise büyük şanssızlıktı.
 
EN GÜÇLÜ ADAY
 
BU satırlar yazılırken uzatmalar oynanıyor... Sonuç ne olursa olsun Beşiktaşlılar bu takımla gurur duymalı. Bu sezon Arsenal ve Tottenham’dan sonra Liverpool’a karşı da üstün oynayarak Türkiye’nin gururu oldular. 
 
SONUÇ ne olursa olsun bu bir zafer gecesidir. Başta Biliç olmak üzere tüm oyuncuları alnından öpüyorum. Beşiktaş 65 bin seyircisi ile bütünleştiği zaman bu yürekli çocuklarla neler yapabileceğini gösterdi. Hepsine helal olsun. Böyle yürekli oldukları sürece bu takım, ligde de şampiyonluğun en güçlü adayıdır.