En azından 5-6 farklı isimle

HaberTürk gazetesi yazarı Meriç Müldür kaleme aldı... Fikret Orman yeni çalışma arkadaşlarıyla devam edecektir. En azından 5-6 farklı isimle. Bu isimlerden biri Tamer Kıran olabilir. Kıran gibi iyi bir Beşiktaşlı’nın geri dönmesi kulüp adına önemli k

GÜNDEM 20.02.2016 - 12:09 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Çok cazip tekliflere rağmen oyuncularını satmayan Fenerbahçe doğruyu yaptı da satan yanlış mı yaptı? Örneğin Galatasaray!
UEFA tehdidi eksik olmazken, kupalardan uzun yıllar men gündeme gelmişken, krizin tavan yaptığı kulübe, attıkları zaman mangalda kül bırakmayan liseliler ve kongre üyeleri bile gereken oranda sahip çıkmazken, çaresizlik içindeyken, ne yapacaklardı? Bu satış anlayışla karşılanabilir. Aslında Burak haricinde Galatasaraylı futbolculara ciddi teklifler gelmemesi şaşırtıcı.
Beşiktaş’a gelince ise biraz duralım... Evet, Ersan transferi kazançlı bir iş. Evet, Beşiktaş’ta da maddi sıkıntılar var. Ersan’dan yaratılan kaynak UEFA’ya karşı Beşiktaş’ın elini güçlendirdi. Ama şu da var ki pişmiş tavuğun başına gelmeyenler Beşiktaş’ın başına gelir. Akılalmaz travmalar Beşiktaş maçlarında yaşanır. Acı tecrübelerle sabittir.
İşte gördük. Ersan daha gitmeden Rhodolfo sezonu kapattı. 3-5 gün sonrasında Marcelo’nun tarihteki yerini, yine özenle alan kırmızı kartlık pozisyonu geldi. Geçmiş yıllardaki stoper facialarından kaçan şampiyonlukları da unutmayalım. Ligin ilk yarısını dört stoperle oynayan Beşiktaş, bugün iki stopere kaldı. Hem de birbirlerini daha dün tanımaya başlayan Delgado-Marcelo ikilisine. O da sezon sonuna kadar sakatlanmayıp, cezalı duruma düşmezlerse. Siz bakmayın Necip-Tosic ikilisinin göklere çıkarılmasına. Mersin maçında ikisi de adamını kaçırdı, ikisi de sarı kartı gördü. Yani, tehlikeli ikili!
Yine de Beşiktaş günündeyse, ritmi tutturduysa, iki yese de üç atacak kapasitede bir takım. Yeter ki forvetleri geçen sezonki gibi maratonun son dönemecinde düşüş yaşamasın. Açıkçası bu saatten sonra Gomez’in yükü daha da arttı.
 
PANİĞİ TRİBÜNLER YARATIYOR

Mersin maçını tribünden izledim. Yönetimde, takımda öyle bir hava yok ama taraftarda panik havası hakim. Gol gelmeyince tribünler geriliyor. Haliyle o gerginlik sahaya yansıyor. Hakemin her düdüğünde bir isyan, bir haykırış. Elbette haklı oldukları garip kararlar var da her şeyi hakemlere yıkmak doğru değil. Üstelik hakemlere saldırdıkça geri dönüşü hiç de olumlu olmuyor. Başakşehir’e karşı Gomez o golleri atsa, bugün hatalar gündeme bile gelmeyecekti. Konya ve Başakşehir maçlarına hakemlerin etki ettiği fikrine ben de katılsam da bu lig, bu hakemlerle bitecek. Ve yol daha uzun. Panik havası da Beşiktaş’a yaramaz.
 
TARAFTAR NEREDE?

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ bu sezon Beşiktaş’a büyük jest yaptı. Stadın kapılarını ardına kadar açtı. Zor günlerinde yardımcı oldu. Harika da bir stat. Geçenlerde Kasımpaşa Buluşmaları’nda anlatıyordu. Kapasitesi 40 binin altında olan Avrupa’daki statlar arasında yarışma düzenlenmiş ve Başakşehir Stadı finale kalmış.
Kutu gibi stat. Tam Beşiktaşlık. 17 bin 500 kişilik olsa da Beşiktaş seyircisi henüz bu stadı hiçbir maçta tam anlamıyla dolduramadı. Gençlerbirliği maçının bilet fiyatları da 20-40-60 lira olarak açıklandı. Bakalım bu kez dolacak mı?
 
KIRAN GERİ DÖNEBİLİR
Beşiktaş’ta haftaya Divan Kurulu toplantısı var. Fikret Orman sanırım mayıs ayındaki kongreye yönelik önemli açıklamalar yapacaktır. Belki stadın açılış tarihini de resmi olarak adaylığını da ilan eder. Hakkı da. Şampiyonluk gelir, gelmez. Her ne kadar her şeye muhalefet eden bir kesim bulunsa da başkanın çok önemli icraatları var. En başta da Vodafone Arena. Camia yıllarca maketlerle oyalanırken, kazmayı vurdu. Cefasını çekti, sefasını sürmek de Fikret Orman’a yakışır.
Yola da yenileyeceği yönetimiyle, yeni çalışma arkadaşlarıyla devam edecektir. En azından 5-6 farklı isimle. Bu isimlerden biri Tamer Kıran olabilir. Kıran gibi iyi bir Beşiktaşlı’nın geri dönmesi kulüp adına önemli kazançtır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@