Emre'nin o tezahüratı

Beşiktaş derbisi öncesi Emre Belözoğlu'nun yaptırdığı tezahurat nedeniyle 4 tribünün de kapatılması korkusu yaşayan Fenerbahçe'ye TFF'den "oh" çektiren haber geldi.

GÜNDEM 11.03.2015 - 15:09 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Galatasaray galibiyeti sonrası kaptan Emre Belözoğlu'nun yaptırdığı ve tüm tribünlerin eşlik ettiği tezahurat konusunda Beşiktaş derbi maçını boş tribünlere "seyircisiz" oynama tehlikesiyle karşı karşıya kalan Fenerbahçe'nin alacağı muhtemel ceza belli oldu.

Sporx.com Fenerbahçe - Galatasaray maçının sevk raporlarına ulaşırken Belözoğlu'nun "işte böyle hersene böyle cimboma böyle k...lar" şeklindeki tezahuratın TFF Hukuk müşavirliği tarafından "çirkin ve kötü tezahurat olarak"değerlendirilmemesi sarı-lacivertlileri Beşiktaş maçını tamamını boş tribünlere oynama tehlikesinden kurtarmış oldu.

Bu tezahuratın slogan sayılmasıyla Beşiktaş maçında dört tribünün birden kapatılmasından kurtulan Fenerbahçe'nin maç öncesi kale arkası tribünlerinden yapılan küfürlü tezahurat nedeniyle PFDK'ya sevk edildiği ortaya çıktı.

Sarı-lacivertliler Galatasaray maçı sırasında gerçekleşen bu çirkin ve kötü tezahurat nedeniyle sadece bir veya iki kale arkası tribünü için tribün kapatma cezasıyla karşı karşıya kalmış oldu.

Temsilci raporları doğrultusunda çirkin ve kötü tezahurattan dolayı PFDK'ya sevk edilen Fenerbahçe'ye aynı sezon içindeki evinde oynadığı maçlardaki 4. ihlal olmasından dolayı 1 veya 2 tribün kapatma (kale arkaları) + 200 bin tl para cezası gelmesi bekleniyor.

SAHA OLAYLARINDAN PARA CEZASI

TFF Hukuk müşavirliği tarafından ayrıca yardımcı hakemlerden Bahattin Duran'a gelen yabancı cisim ve sahaya atılan bazı yabancı maddelerden dolayı PFDK'ya sevk edilen Fenerbahçe'ye bu ihlalden dolayı da yaklaşık 20 bin tl gibi bir para cezası gelmesi bekleniyor.

 

SPORX