Hava soğuk, İstanbul’da arabanın çalıştırmaya geldiğinde bile ısınsın diye beklersin. Beşiktaş alev alev geldi. Öyle sıcak, öyle etkili oldular ki. Arka arkaya gelişleri son model bir arabanın yarış pistinde rakiplerini tozuna katışı gibiydi. 

Sağdan geldi yumruk, sarsıldı Kasımpaşa. Soldan geldi yine sarsıldı. Bu kez aparkatlar ile denedi Beşiktaş rakibi abondene oldu ve yığıldı. Yetmez dedi Q7 markasına ve adına yakışır muz aparkatı ile rakibinin gardını düşürdü ve Talısca yine rakibi yıktı. Boks, futbol, yarış dünyası, atletizm…

***

Spor adına her şeye uyarlayabileceğiniz bir maç. Gökhan’ın Q7 ile uyumu . Ağır denilen zaman zaman hala hata yapan Medel’in bile gayreti ve rakibe mükemmel zamanlamalı müdahaleleri. Babel’in hızı ve Negredo gayreti. Savunmada Pepe ile Medel’e; Atiba ve Oğuzhan hamleleri kelimenin tam anlamı ile müthiş. Topu kaptırdıkları anda gösterdikleri reaksiyon zamanı ders gibiydi. Ayağa top mükemmeldi ve en önemlisi oyunun yayılımı ve kanat akınlarının en güzel işleyen takım açık ara Beşiktaş. İçine Premier Lig temsilcisi M.City kaçmış gibiydi gece. 

***

Lakin savunmanın arkasına atılan toplar hala dikkat çekicek şekilde tehlike yaratıyor. Becerikli bir Kasımpaşa ileri alanı sıkıntı yaratabilirdi. B.Munih önünde bu zaafa dikkat. Yoksa Müller ve Lewandowski bunları boş geçmez. Allah korusun. 

***

GECENİN SORUSU:

B.Munih maçı yaklaşırken bu kadar kenar topu Almanları zorlar mı? Queresma’nın bu mükemmel gayretinin ve başarısının mimarı kim? Vagner Love bu takımda iki kanat oyuncusunun hünerli ayaklarından çıkan toplar ile ne yapar? 

***

MAÇIN STARI:

Talisca. O adeta yeni bir transfere dönüştü. Hem de milyon dolarlık bir transfer. Koşuyor alıyor veriyor AMA EN ÖNEMLİSİ GOL ATIYOR. Ve Beşiktaş’ın yazdığı tarihe bir çentik atıyor. 

***

MAÇIN OLAYI: 

Taraftar. Taraf olmak en güzel bu statta bir yansıma bir vücut buluyor. Hava buz gibi. Kemiklerim donuyor. Ellerimi birbirine sürsem bile yetmiyor. Ama stattan içeri girdin mi, yanıyorsun. Alev alev. Bu statta maç oynamak ve bu taraftar önünde ağları havalandırmak istemiyorum diyen bir kişi yok bu yeryüzünde. Bu taraftara saygı duymayan ve onların bu muhteşem renksiz rengini alkışlamayan futbol sevgilisi de yok farklı takıların gönüldaşı olsa da. 

***

KISA MESAJ:

Quaresma bir vurdu sağ çaprazdan dakikalar 41’deydi direğin canı olsa ağlardı. Ne salladı, boğazın dalgaları Üsküdar sahiline sıçradı. Sahi kim koydu o direği oraya. İki tarafın açık futbolu çok tat verdi, çok.

***

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Francisco Montero gelişmesi Beşiktaş'ta Francisco Montero gelişmesi

Emre Tilev / Fanatik