Ekstra Bladet Gazetesi Yazarı Gisle Thorsen, Emre Mor’u şu sözlerle anlattı: Emre, Danimarka’nın dikkat çeken oyuncularından biri ve henüz 18 yaşında. Onda Lionel Messi potansiyeli var. Tıpkı onun gibi tekniği yüksek, toplu ve topsuz oyunu mükemmel.

 Beşiktaş’ın gündeminde olan Emre Mor, Danimarka’nın Nordsjaelland takımının yükselen yıldızları arasında... Henüz 18 yaşında olmasına rağmen Danimarka’nın dikkat çeken oyuncularının başında geliyor. Yıldız bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor ve bu sayede Türk Milli Takımı da onu hemen kaptı.

Emre yüksek bir tekniğe sahip, çok hızlı, toplu ya da topsuz inanılmaz işler yapıyor. Onda olan birçok özellik, bana Lionel Messi’yi hatırlatıyor. Tabii ki ‘Messi gibi olacak’ demiyorum ama inanın bu genç futbolcuda o potansiyelin olduğu net bir şekilde görülüyor. Nordsjaelland’ın teknik direktörü Kasper Hjulmand bir keresinde onun için “Limitleri olmayan bir oyuncu. Her zaman daha fazlasını yapabilir” cümlesini kullanmıştı.

‘Takım oyuncusu olmalı’

Bunlar Emre adına olumlu söyleyeceğim şeyler... Gelelim dikkatli olunması gereken konulara. Bir kere Emre henüz 18 yaşında ve bazen saha içinde sinirlerine hakim olamıyor. Etrafında ona gelecek adına doğru yolu gösterecek kişilere ve tavsiyelere ihtiyacı var. Biraz bencil bir oyun yapısı var ve takım oyununun bir parçası haline gelmesi gerek. Emre için her şey kafada başlıyor. Bu genç yıldız adayı doğru ve planlanmış bir kariyer programıyla yetiştirilirse, dünyanın konuşacağı yıldızlar arasına girebilir.