Emre Kocadağ'dan transfer açıklaması: Diego Costa, Dzeko, Teixeira, Rosier, Ghezzal

Beşiktaş asbaşkanı Emre Kocadağ, yönetimle Sergen Yalçın arasında yaşanan ve yeniden anlaşmayla sonuçlanan görüşme sürecini ve planlanan transferleri anlattı.

GÜNDEM 30.06.2021 - 22:42 30.06.2021 - 22:46 Kartal Bakışı

Beşiktaş, geçen sezonu iki kupayla tamamlayan teknik direktör Sergen Yalçın ile 1 yıllık yeni sözleşme imzalamıştı.

TRT Spor'a konuşan Kocadağ "Sergen Yalçın dışında başka bir teknik adamla görüşmedik. Hiçbir zaman B planımız olmadı. Sergen Hoca ile anlaşacağımızı biliyorduk" dedi.

Emre Kocadağ "Hocamızla yola çıkarken uzun vadeli düşünmüştük. Bakmayın 1.5 senelik kontrat yaptığımıza. Bu başarının geleceğine inanıyorduk. Spor medyasına gündem olsun diye uzatalım dedik (!) Stresli ve çekişmeli bir sezon geçti. Bu dönemden sonra hocamız da biraz dinlenmek istedi. Ankara dönüşü görüşme talebimizi ilettik. Hoca zaten kupa maçından sonra 'Bir dönem futbol konuşmak istemiyorum, yoruldum' dedi. Bunu zaten söylüyordu. Gerçekten yorulmuştu. Başkan da yoruldu, ben de yoruldum. Aslında bu süreç olması gerektiği gibi gitti, sürece sosyal medya manipüle etti. Bizim başımıza bela, bazı insanlar var orada. Açıktan muhalefet etmiyorlar, troll'lerle manipüle ediyorlar. Süreç de etkilendi bundan. Öyle bir ortam ki. O, onu dedi; bu, bunu dedi. Sergen Yalçın bir profesyonel. Kontrat şartlarını konuşması kadar doğal bir şey yok. Bizim de kulübün menfaatleri doğrultusunda isteklerimizi konuşması normal. 1.5 sene beraber bir yol yürüdük. Eksik gördüğümüz bazı şeyleri söylememiz doğal. Hala hocası olmayan takımlar var. Rakibimizin biri, seçim süreci vardı. İnanın bizim sürecin yarısı kadar konuşulmadı. Sergen Yalçın dışında başka bir teknik adamla görüşmedik. Hiçbir zaman B planımız olmadı. Sergen Hoca ile anlaşacağımızı biliyorduk. Sözleşme uzatacağımıza o kadar inanıyordum ki" ifadelerini kullandı.

"TRANSFERDE BELLİ NOKTAYA GELDİĞİMİZ OYUNCULAR VAR"

Transfer çalışmalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ "Transferlerde minimum risk, maksimum fayda sağlayacak şekilde hareket ediyoruz. Transfer yapmak istiyoruz ama limitler bizi zorluyor. Beşiktaş'ın kriterlerine uygun şekilde transfer yapacağız. Transferde oyuncuların profesyonellik seviyelerine önem veriyoruz. Ghezzal ve Rosier fırsat transferleriydi. Fırsat transferi bu sene de olacak. Acele etmemize gerek yok. İspanya'daki kamp öncesi transferlerin yüzde 80'ini tamamlamak istiyoruz. Şu anda belli bir noktaya geldiğimiz oyuncular var. Heyecan ve kalite katacak oyuncular alacağız. Mevcut kadromuzu tutmak istiyoruz. Rosier ile iyi bir noktaya geldik. Rosier ve Ghezzal kalmak istiyor. Olmazsa da hepsinin alternatifi var. Önceliğimiz bu oyuncularla devam etmek. İki santrfor mutlaka takviye yapacağız. Atiba Hutchinson ve Gökhan Töre ile uzatmayı planlıyoruz. Salih Uçan pazartesi günü kampa katılacak" şeklinde konuştu. 

"DZEKO, ALEX TEİXEİRA..."

Kocadağ "Alex Teixeira ve Fernando, Beşiktaş'ta oynayabilecek seviyedeler. Serbest oyuncuların hepsine bakıyoruz. Sonuçta bonservisleri elinde. O bölgede kalabalığız ama oyuncu eksilirse, olabilir. Şartlar ne olur, bizim istediğimiz şartlara gelir mi, bakmak lazım. Santrfor bölgesine iki takviye yapmamız lazım. Üst düzey santrfor olması için girişimlerimiz var. Dzeko olur, başkası olur. Şu an için somut bir şey yok. Dzeko ile görüşmemiz normal. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak bir kulüp. Dzeko listemizde, bu tip oyuncularla görüşmemiz normal. Diego Costa ile görüşüyoruz, şartlarımıza uyarsa transfer etmek isteriz. Birinci santrfor olarak iyi isimlerle görüşüyorus" dedi. (NTV SPOR)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@