Emre Kocadağ'dan hakem tepkisi

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, 2-1 yenildikleri Göztepe maçı sonrası karşılaşmanın hakemi sert sözlerle eleştirdi. "Beşiktaş ağlamaz, yumruğunu vurur" diyen Kocadağ, "Bugünkü hakem kuralları bilmiyor" ifadelerini kullandı.

FUTBOL 26.01.2020 - 19:50 21.04.2021 - 23:51 Kartal Bakışı

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Göztepe'ye 2-1 yenildikleri maç sonrası karşılaşmanın hakemi ve Merkez Hakem Kurulu'na yönelik sert ifadeler kullandı.

Sözlerinin başında Göztepe'nin yeni stadının güzel olduğunu kaydeden Kocadağ, "Göztepe yeni stadı ile gelir artışı sağlayacak. Gelirleri artacak ve bugün böyle bir hakem çıkıp onları da haksızlığa uğratacak. Temennimiz böyle bir şey yaşanmaz." dedi.

Karşılaşmanın hakemine tepki gösteren Emre Kocadağ, "Bu sezon hakemler bize karşı adaletli yönetim sergilemiyor. Bunu vicdanları nasıl kabul ediyor, nasıl başlarını rahatça yastığa koyuyorlar? Türkiye'nin en yetenekli hakemini de gördük. Bize karşı mı çalınmıyor bu düdükler. Hakemin de yaptığı ortada. Onlara sesleniyorum. Milyonlarca taraftarın maddi ve manevi her şeyini veren başkan ve yönetim kurulunun hakkını nasıl ödeyecekler. Vicdanları buna nasıl el veriyor. Yastığa başlarını nasıl koyuyorlar. Devre arasında seminer oldu kursa gittiler. Bugünkü hakem kuralları bilmiyor. Hata yapmak, saha içindekileri anlıyorum. VAR'dan önceydi. VAR geldi VAR müdahele etmiyor. Geçen hafta devre arası -penaltıyı vermedin hocam- diyoruz, 'Gri' diyor. Bunun grisi. siyahı mı var, bir kişi çıkıp öğretemiyor mu?" diye konuştu. 

"BEŞİKTAŞ AĞLAMAZ, YUMRUĞUNU VURUR"

Maç içerisinde Diaby'e yapılan hareketi VAR'ın da uyarmadığını kaydeden Kocadağ, "Bizim her hafta çıkıp ağlama sızlama gibi bir huyumuz yok. Beşiktaş ağlamaz. Beşiktaş yumruğunu masaya vurup geçecek artık. Biz bugün yarışın dışında kalırız ama oyunun dışında kalmayız. Biz gerekenleri yapıyoruz ve yapacağız. Kural hatası varsa başvurumuzu yaparız ama MHK ve TFF oyunu bilmeyen hakemini ne yapacak?" tepkisini gösterdi.

Emeklerin heba olduğunu söyleyen Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, "Bu emekler heba olduktan sonra köklü bir çözüm verilmesi gerekiyor. Ya bu hakemler değişecek, ya da eğitimler gelecek. Yine de yaşanmayacağını sanmıyorum. Saha içini toparlayınca daha iyi bir yere gider Türk sporu" açıklamalarını yaptı.

“TEKNİK DİREKTÖR KONUSU BU HAFTA NETLEŞİR"

Teknik Direktör Abdullah Avcı ile yollarını ayırmalarının planlarında olmadığını belirten Kocadağ, "Beşiktaş da plansız değil. Bu karar alınırken belli plan yapıldı. Bizim aklımızda bazı isimler var, son noktaya geldiğimiz zaman bu hafta içinde netleşir. Yarın da bitebilir, salı da bitebilir, dönünce yönetim kurulu olarak değerlendiririz, hali hazır adaylar içerisinde hangisi Beşiktaş'a katkı sağlayacaksa onu seçeriz" diye konuştu. (Kaynak: Ntv Spor)