Basın mensuplarıyla bir araya gelen ve 81 puanla şampiyon olacaklarını söyleyen Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe maçı sonrası koridorda yaşanan olaylarla ilgili, “Bilic küfür etti diyorlar, federasyon yetkilileri oradaydı, eğer ettiyse Emre de Bilic de cez

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ve basın sözcüsü Metin Albayrak, Siyah-Beyazlılar’ı takip eden basın mensupları ile sohbet yemeğinde bir araya geldi. İkinci başkan Ahmet Nur Çebi, 81 puanla şampiyon olacaklarını iddia ederken, Metin Albayrak ise bu sezon şampiyon olurlarsa Beşiktaş tarihinin en anlamlı şampiyonluğunu elde edeceğini belirtti.

‘9 maçta 27 puan’

Şampiyonluğa olan inancını dile getiren Çebi, “Önümüzde 9 maç kaldı. Beşiktaş 81 puanla şampiyon olacak. Buna yönetim olarak bizim, hocamız ve oyuncularımızın inancı tam. Bu haftadan başlayarak 9 tane final maçı oynayıp, önümüzde duran 27 tam puanı alarak ipi göğüsleyeceğiz. İnşallah şampiyonluğu, yapımı devam eden Arena’da kutlayacağız” diye konuştu.

‘Olayları yetkililer gördü’

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan 18'lik isme 5 milyon euro Beşiktaş'tan 18'lik isme 5 milyon euro

Derbiyi yöneten Fırat Aydınus’a verilen notla ilgili de konuşan Çebi, “Aydınus’a 8.2 puan verilmişti. Ancak daha sonra bizim ve kamuoyunun tepkileri üzerine bu puanın üstü karalandı. Şimdi yeni bir puan hazırlanıyor. Bakalım nasıl bir puan verilecek hep birlikte göreceğiz” dedi. 

Maç sonu koridorda yaşanan olaylarla ilgili de konuşan Çebi, “Koridorda yaşananlar federasyon yetkililerinin gözü önünde oldu. Hiçbir rapor hazırlanmadı. ‘Bilic de küfür etti’ diyorlar. Ettiyse ona da, Emre’ye de ceza versinler” diye konuştu.

Albayrak: En anlamlı şampiyonluk olacak

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Metin Albayrak ise şampiyonluk ile ilgili düşüncelerini, “Biz bu yıl mutlaka şampiyon olmalıyız. Bunu başarırsak belki de tarihimizdeki en anlamlı ve önemli şampiyonluğu kazanmış olacağız. Çünkü bu sezon ne stadımız var ne stadını veren var. Bu yüzden bu sezon şampiyon olursak anlamı çok çok değişik olacak. Bunu dünyada başaran ilk takım olmak istiyoruz” şeklinde ifade etti.