Valerien Ismael, Sampdoria ile 1-1 berabere kaldıkları hazırlık maçını yorumladı. Emirhan İlkhan'ın durumuyla ilgili olarak da konuştu.

Beşiktaş'ın Sampdoria ile 1-1 berabere kaldığı sezonun açılış maçı sonrası TRT Spor'a açıklamalar yapan Valerien Ismael, "Her zamanki gibi atmosfer harikaydı. Bu anı da heyecanla beklemiştik. Bu sevgiyi bu tutkuyu görmek bizim için çok kıymetli. Burada oynamak her zaman çok güzel olmuştur. Bugün iyi bir performans gösterdik. İyi başladık. Hazırız. Kayserispor maçına da 1 haftalık süre var" dedi.

Beşiktaş hangi formasyonda oynayacak?

Takımın hangi formasyonda oynayacağı sorusuna ise Ismael, "Sezon başı tam da böyle bir şeydir. Her şeyi denersiniz. Biz de deniyoruz. İspanya'da oynadığımız maçlar bende çok fazla endişe yaratmamıştı. Yorgunluk vardı. Neredeyse 40 dereceye yakın bir sıcaklıktan bahsettik. Sizler de gördünüz. Buraya geldikten sonra ekibimle birlikte oturup konuştuk. Nasıl daha fazla fırsat yaratabiliriz, rakibi daha fazla baskı altına alabiliriz. Nasıl daha iyi domine edebiliriz sorusunu kendi kendimize sorduk. Ön tarafa bir adam koymak için geriden bir adam eksiltmemiz gerekti. Bugün de bunu denedik. Bu esnekliğe sahip olduğumuzu gördük. 3-4-3'ü de 4-3-3'ü de oynayabilicek esnekliğe sahibiz" yanıtını verdi.

"Emirhan İlkhan'ın durumu bizde şok etkisi yaptı"

Emirhan İlkhan'ın ayrılması durumunda o bölgeye bir transfer isteyip istemediği veya hangi bölgeye transfer istediği yönündeki soruya ise Valerien Ismael, "Bu durum hepimizde bir şok etkisi yarattı. Kulübün büyük çabaları sonucunda daha yeni sözleşme imzalamıştı. Bizim için bir hayal kırıklığı ve sürpriz oldu. Şu an henüz durum net değil. Ama biz de Beşiktaş'ız. Tüm şartlar masaya konulduğunda oturulup konuşulur. Ama şu anda oyuncu Beşiktaş'ın oyuncusu ve Beşiktaş'ın formasını gururla terletmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"Sampdoria maçında 5 gol de atabilirdik"

"Taraftarlara nasıl bir mesaj verir?" sorusunu da Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael, "Çok iyi bir sezon başı geçirdik. Taraftarımızın anlamasını istemesini istediğim bir konu var. 6 haftalık sıkı çalışma neticesinde siz de gördünüz. Bazı noktalarda özellikle kampın orta bölümünde bu yorgunluk çok belirgindi. Henüz %100 değiliz. Bazı noktalarda daha da iyileşmemiz gerekecek. Ancak başlangıcı yapacak kadar iyi hissediyoruz. Bugün olduğu gibi rakibi 90 dakika baskı altına alabilecek güce sahibiz. Bugün bunu yaptık. Beş gol de atabilirdik. Bunu daha da iyileştirerek sezona daha iyi bir şekilde başlayacağız" şeklinde yanıtladı.

Gözden kaçırmayın

Kazancı'dan Pjanic, Depay sözleri ve transfer açıklaması Kazancı'dan Pjanic, Depay sözleri ve transfer açıklaması

NTV SPOR