09.06.2011, 00:00

Emanuel Emenikeyim!!!

 Karabükspor'un 2. Lig'den Süper Lig'e bileğinin hakkı ile çıktığı sezondu.

Karabükspor'un Şampiyonluk etkinlikleri çerçevesinde, Karabük'te düzenlenecek olan ödül törenine, İstanbul'dan bir kaç gazeteci ve Beşiktaş Tribünleri lideri  Alen ile davet edilmiş ve yola dizilmiştik.

Aslında Karabük'ün Şampiyonluğu ile bizim direkt ne alakamız var diye de içimden geçirmedim değil o günlerde.
O sezon Bankasya 1.Lig maçlarının anlatımlarını gerçekleştirmenin yanı sıra, Karabük'te ki Beşiktaşlıların  fazlalığı, Beşiktaş ve Karabük tribünlerinin hayata neredeyse aynı pencereden bakışı, o etkinlikte olma nedenlerimi arttıran sebeplerdi.

Neyse orada olmak için birçok sebep düşündüm ama İstanbul-İzmit kara yolunda arkamızdan gelip olağanca hızı ile bize bindiren ve adeta bizi ölümden döndüren o kazayı pek hesap etmemiştim.

Kafa patladı burun dağıldı. Hatta operasyonla kaburga kemiğim burnuma takıldı.

Hastaneden taburcu olduktan sonra Başkan Feridun Tankut’un geçmiş olsun ziyareti ile tanıdım kendisini. Vicdan azabı çektiğini çok üzüldüğünü söyledi. Teselli ettik. “Bahaneyle buruda düzelttirdik Başkan” dedik. Birde hatıra fotoğrafı çektirip o anı ölümsüzleştirdik.

Sonraları geçen süre zarfında zaman zaman telefonla konuştuk, hatırlaştık.

Ta ki o görüşmeye kadar.

www.kartalbakisi.com’u yeni yeni faaliyete geçirdiğimiz günlerde ön plana çıktı Emenike ismi. Amokachi’yi andıran yapısı ve sürati ile adı Beşiktaş’la anılmaya başlandı. Her tarafta Emenike Beşiktaş’a haberleri yapılırken telefonla aradım Feridun Başkanı.

Önce hal hatır, sonra da “ Biraz açıl Başkan” dedim. Nedir bu Emenike mevzusu?

Bir süre konuştuk. Beşiktaş’tan teklif yok, G.saray’a istese de vermeyiz dedi.
Ya F.bahçe Başkan? Diye sordum. Anlattı...Bir çok şey söyleyip  telefonu kapattı.Sonra da oturup haber yapıldı.

Konuştuğumuz tarih biraz sıkıntılıydı. O hafta Karabükspor F.Bahçe deplasmanı na çıkacak ve Emenike’de saha da olacaktı.

Haber yayılınca panikledi, Resmi site den 10 dakika önce bana söylediklerini yalanladı.

Ona giderken ölümden dönmüş olan “Benden” Tekzip yazısında “Maksatlı kişiler” olarak bahsetti. Sonra da beni arayıp sitem etti. “Ben sana öyle demedim” dedi.

Sanki ses tonu, çok sert bir uyarı almış gibiydi. Söylediklerini şiddetle inkar etti.
“Ben sana F.Bahçe ilgileniyor demedim, G.Saray dedim” Dediğinde ise kendisini adeta ele verdi.

O an anladım ki F.Bahçe’den sert bir uyarı aldı Feridun Başkan. F.bahçe haklı olarak tepki gösterdi, Daha o zamanlar anlaştıkları bu ismi psikolojik olarak etkilemek istedi.

Emenike, önümüzdeki yıl belki de F.Bahçe’de oynayacağını bilecek, ona göre hareket edecekti.

İşte o dönem yaptığım bu haber, büyük mecralara yayılınca işler karıştı, Emenike Kadıköy’de iyi oynayıp bir de gol attı. F.Bahçe maçı hakkı ile 2-1 kazandı.

Sonrası malum.

Emenike, son F.Bahçe maçı öncesi, “Kıllarında ki incelme” nedeni ile forma giymedi. Emenike’nin belki de tek başına alacağı maçı F.Bahçe, Lugano’nun golü ile 1-0 bitirdi.

Teknik Direktörleri Yücel İldiz maçın ardından yaptığı açıklamalar ile olayları adeta belgeledi.

“Emenike oynamak istemedi".

Cinayeti kör bir kayıkçı gördü, Karabük’ün yedek kalecisi Bülent Ataman, “Emenike bilerek oynamadı sakat falan değildi” dedi! Anında bileti kesildi.

Bu ifadeler Futbol Mahkemesi tarafından yeterli bulunup değerlendirilmedi. Karabük deplasmanında, F.Bahçe puan kaybetse şampiyonluk el değiştirecekti. Ama Türk futbolunda ki bu zihniyet “Babaanneye sakal takıp yine dede” deyiverdi..

Yukarı da anlattıklarımın hepsi bir komplo teorisi ise Federasyon kendi doktorlarına Emenike’yi tepeden tırnağa incelettirip spor kamuoyuna sonucu bildirmeliydi.

Ama boş verin. Bu düzenle, onu tarafsız doktorlar bile incelese “Kıl kırılması” raporu verir.
En iyisi mi, unutun gitsin. Siz yine temiz futboldan bahsetmeye devam edin.

Benim yapacağım komplo teorisinin de Emanuel Emenikeyim…

Erdem Ulus

www.kartalbakisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@