Elersek fantastik olur

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA.com’a özel bir röportaj verdi. Deneyimli teknik adam favorinin Bayern Münih olduğunu söylerken, yine de futbolda her şeyin mümkün olduğunu dile getirdi. 

FUTBOL 19.02.2018 - 11:42 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Şampiyonlar Ligi’nde tarihi bir müsabakaya çıkacaklarının altını çizen Güneş, “Favori onlar, bunun farkındayız. Bizim için bir test maçı olacak. Gücümüzü görmemiz, daha ne kadar yol almamız lazım, bunları görmemiz açısından önemli. Biz elimizden gelenin en iyisiyle zoru deneyeceğiz” dedi.

Rakiplerinin kadro kalitesine değinen tecrübeli hoca, iki takımın farklı kalibrede olduğunu belirterek, “Kadrodaki oyuncuların hepsi dünya yıldızı, hepsi milli takım oyuncusu. Ama bana göre bizim futbolcularımız da çok iyi. Futbolcularımdan öyle çok büyük şeyler beklemiyorum. Onlar yeter ki potansiyellerini sahaya yansıtsınlar, sadece ne yapabilirler bana onu göstersinler, karakterlerini, oyun stillerini ve profillerini sahaya koysunlar. Benim onlardan beklentilerim bunlar” ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş futbolda her sonucun olabileceğine vurgu yaparken, Almanya’da maçı kazanma şanslarını da değerlendirdi. Siyah-beyazlı hoca, “Futbolda her şey mümkün. Eğer olur da biz Bayern’i yenersek, bu durum bizim onlardan daha iyi takım ya da kulüp olduğumuz anlamına gelmez. Tabii ki biz kazanmayı deneyeceğiz, bu maç için çok iyi hazırlanmalıyız” yorumunu yaptı.

Turu geçme ihtimalini ‘fantastik’ olarak yorumlayan Beşiktaş’ın teknik patronu, “Elbette böyle bir rakibi geçersek bu fantastik bir durum olur. Ancak kaybedersek de bu kesinlikle dünyanın sonu olmaz” diye konuştu.

***

Kaynak: Milliyet

Gelişmelerden Haberdar Olun

@