Siyah-beyazlıların transfer listesindeki Kolombiyalı kaleci Ospina, Copa America öncesinde yapılan röportajda çarpıcı sözler sarfetti Tecrübeli kaleci, vatandaşı Zapata’ya dönerek, “Belki gelecek sezon aynı takımda oynarız. Aynı dili konuşuyoruz, zor

Beşiktaş'ın yeni sezon transfer listesinde yer alan isimlerden kaleci David Ospina ve stoper Cristian Zapata; önceki gün ilginç bir olaya imza attı. Copa America öncesinde ABD'de bulunan Kolombiya Milli Takımı'nın kampında röportajlar yapan Fox TV, kaleci David Ospina'ya geleceği hakkında düşüncelerini sordu.
Ospina'nın "Arsenal'den ayrılmayı düşünüyor musun?" sorusuna verdiği, "Artık oynamak istiyorum, her hafta sahada olmak istiyorum" yanıtı sırasında, vatandaşı Zapata'nın yanına gelmesi üzerine Kolombiyalı file bekçisi, "Belki gelecek sezon seninle aynı takımda oynarız. Hem de aynı dili konuşuyoruz, zorlanmayız da" demesi bir anda tüm dikkatleri bu iki oyuncunun üzerine çekti.

Milan'da forma giyen ve sözleşmesi 30 Haziran'da sona erecek olan Zapata'nın ise Ospina'ya dönerek, "Bu konuşmayı sakın koç duymasın" yanıtını verdiği ve gülerek vatandaşının yanından uzaklaşması; iki oyuncunun da kendileri için teklif Beşiktaş'ın önerisini kabul etmeye sıcak baktıkları şeklinde yorumlandı.

SÖZLEŞMESİNDE ÖZEL MADDE VAR
Beşiktaş yönetimi, bir süre önce görüşerek ön protokol yaptığı Cristian Zapata için gün saymaya başladı. Milan'da teknik direktör Brocchi'nin göreve devam edip etmeyeceği, yerine kimin geleceği tartışmaları; Kolombiyalı stoperin siyah- beyazlı takıma imza atmasını geciktiriyor. Şu anda Copa America için ABD'de de bulunan ve 30 Haziran'da serbest kalacak olan tecrübeli savunma oyuncusu Cristian Zapata'nın imzasının 1 Temmuz itibariyle geçerli olacağı bildirildi. Beşiktaş'la menajerliğini yapan babası arasında bulunan protokolün tek bir şartla o da, "Milan'la sözleşme yenilemesi durumunda geçersiz" olacağı da gelen bilgiler arasında bulunuyor..