Beşiktaş’ın hocası; Adebayor, Emre, Visca ve Cengiz’i en tehlikeli isimler olarak öne çıkardı, “Eksikleri olsa bile çok önemli bir rakiple oynayacağız. Çok koşacağız ve çok pres yapacağız. Şampiyonluk garanti altına alınana kadar bu iş bitti diyemeyi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Medipol Başakşehir'in hücum hattında çok önemli kozlara sahip olduğunu belirterek oyuncularını uyardı.

Üst üste ikinci şampiyonluk ve üçüncü yıldız yolunda bugün takipçisi Medipol Başakşehir ile çok zorlu bir maça çıkacak olan Beşiktaş’ta bütün hesaplar galibiyet için yapılıyor. Teknik Direktör Şenol Güneş kritik müsabaka öncesi oyuncularıyla yaptığı toplantıda 7 puanlı farka rağmen hiçbir şeyin garanti olmadığını ifade etti.

Gözden kaçırmayın

Onyekuru transferinde son durum Onyekuru transferinde son durum

Başakşehir’in eksik bir kadroyla sahaya çıkacak olmasına rağmen ofansif anlamda ligin en tehlikeli takımlarından olduğuna vurgu yapan siyah-beyazlı hocanın, “Kazanırsak puan farkı 10’a çıkacak. İşimizi yine çok ciddiye almalıyız. Eksikleri olsa bile çok önemli bir rakiple oynayacağız. Çok koşacağız ve çok pres yapacağız” diye konuştuğu belirlendi.

Şenol Güneş, Başakşehir’in hücum hattında yetenekli isimlere sahip olduğunun altını çizdi. Gol becerisi yüksek bir takımla karşılaşacaklarını vurgulayan deneyimli teknik adamın, “Adebayor ve Emre Belözoğlu tecrübeli isimler. Böylesine maçları çok oynamış oyuncular. Kanatlardan Visca ve Cengiz gibi tehlikeli oyuncularla hücum organizasyonlarında başarılı olabiliyorlar. O nedenle hem hücumda hem de savunmada çok dikkatli olmalıyız” dediği aktarıldı.

Beşiktaş’ın teknik patronu, Başakşehir maçının kendileri için şampiyonluk müsabakası olmadığını da ifade etti. Başakşehir maçının ardından 5 karşılaşmaya daha çıkacaklarını kaydeden Güneş’in, “Tıpkı geçen sezon gibi hedefimize maç maç gidiyoruz. Şampiyonluk garanti altına alınana kadar bu iş bitti diyemeyiz. Amacımıza ulaşmak için büyük bir ciddiyetle oynamalıyız” diyerek, oyuncularından galibiyet istediği vurgulandı.

Kaynak: Milliyet