08.02.2016, 15:39

EĞLENMEK VE KAZANMAK!

 Çok önemli bir tıkanıklık yaşadı Beşiktaş. Hatta biraz da ne oluyoruz yahu! yu... Kimileri belki  yazılarımıza uzanmadan ve sürekli sansasyon ve dedikodu dünyası ile ilgilenseler de sahadaki kanıtlanan başarının içinde Hesap, Kitap ve Bilimsel sabırlı çalışma var. Bunu ancak Öğretmen teknik adam kimliği kaldırabilir.Çünkü geçmişten gelen tecrübe ve sabır da gereklidir .Bu anlamda senaryoları olanları böylece hayal dünyasına postalarsınız !.Kimisi olduk der bazıları da olacağız hayalleri görür ve şakşaklar içinde Millet "transfer, transfer" diye oyalanır!
 

İşte bu nedenle tedbirsiz tehirler! Takımı liderlikten alsa  ve biraz  panikleseniz de karakterli ve oturmuş, inanç dolu futbolcularınız sahada sorunu çözerler. Beşiktaş kaybedeceğini sananlara karşın daha çok kazandı!Z.Türkiye Kupası performansı bir öğreti oldu takım adına Şenol Güneş'e...Önce Tolga gelen yeni rakibi Boyko nedeniyle kendine geldi! Kaleyi zorunlu transfere muhtaç etti. Delgado derken son anda Marcelo takımın en önemli şansı oldu. Başka büyük avantajlar da var. Çin sayesinde bir anda Beşiktaş cebini Ersan'ı gönderirken doldurup  belki de daha iyisi ile defansın ihtiyacını giderdi ve ortaya daha da güçlü bir kadro çıktı. Burada yönetime mi, Ersan'a mı yoksa Dünya piyasasına futbolla girmeye de karar veren Çine mi minnettarız bilemem.


Dün gece Rudholfo'nun sakatlığı ve  Delgado'nun acilen forma giymesi dışında kırk yıllık Beşiktaşlı gibi oynayan Marcelo'nun üstün uyumu ve tekniği ile eldekilerin en iyisi olacağı görüntüsü Beşiktaş'ın maddi, manevi ve kadro olarak avantajını kanıtladı. Ayrıca Antalyaspor' ve Konyaspor'un ikramı  Bonus farkı ile ilaç gibi geldi..Öğretmen artık rahat sanmayın. Çünkü iki tehir karşılaşması var  ve Stoperlerden birisi Necip olur öteki ise Atiba,veya Tosiç ya da Serdar! Kararı öğretmen verecek ama bu kadro onu da aşar. Çünkü gol atmak sorun değil ve orta alan gücü oyun taktiğini ileri taşıdı !Gaziantepsporu devirirken sahası olmasa da fark etmeyen futbol takımının kulübesinden aynı güçte bir kadro daha çıkar zenginliği var Beşiktaş'ın.Şenol Güneş teknik adamlık şansının en güçlü ve alternatifli kadrosuna sahiptir. Verdiği eğitim ve isteklerin rekabet nedeniyle yerine gelmesi kaliteyi yükseltirken bitmeyen baskı ve gol arama yaratıcılığı Beşiktaşı bu yıl tüm kupalara ulaştırır. Atiba her derde çare başarısı ile önemli işler yaparken İsmail'in son haftalardaki başarısı imrendiriyor. Tebrik ederim. Zor ve eksik dolu günlerini aştı. Yönetim sabırlı bir süreçten sürpriz Çin nedeniyle daha da karlı çıkacak gibi!Yakında stadın da açılması unutulmaz bir yılı işaret ediyor. Tüm mesele artık dalaşa girmek isteyen medya ve onun uzantıları ile dolmuşa gelecek ve sürekli Beşiktaş' a bilenecek rakiplere bu ortamda baskı yiyecek Hakemlerin hatalarını aşacak psikoloji ve duruş sergilemektir.
Gomez gollere devam derken daha atacak kesin ama aslında iyi oynayan ve gol yerlerinde genelde ters ayağı ile kapalı açılardan yalnız kaldığı için kaleye vuruş yapmak zorunda kalan ve  kalabalık savunmalar arasında gol atanı arayan Olcay'ın desteklenmesi...Beşiktaş özellikle yıllardır kazanmak ve şampiyonluk özlemi yaşayan genç jenerasyonuna ve kendine bağlı olan duygusal ve vefakar taraftarına sezon sonu gelmeden de puan farkı ile şampiyonluk şansını sadece ve sadece kendi maçlarını kazanıp ulaşacaktır. Çünkü gördüğüm şudur ki; Anadolu takımları ikinci yarıda özellikle yeni transferleri ile daha da farklı bir güce ulaşmışlar ve futbolcu pazarı görüntüsünde yarışmaktadırlar. Yani sürprizler olacaktır ve bunlar Beşiktaş'a yarayacaktır diyorum!Barcelona eğlenerek oynuyor ve Türkiyede de Beşiktaş kendi ölçüleri içinde bunu sağlama yolundadır .Bu bizim için çok özel bir durumdur. Dilerim gerçekleşir.