Beşiktaş Belediyesi ve Beşiktaş Kulübü'nün uyumlu işbirliği sürüyor.Soma ve Saray Bosna'ya uzanan yardım elinin ardından Beşiktaş BelediyeBaşkanı Av. Murat Hazinedar ve Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman bukez eğitim için seferber oldu. Beşiktaş'taki tüm eğitim kurumlarınıneksiklikleri tespit ediliyor, okullar ziyaret ediliyor. İki başkan bugünde Beşiktaş'taki bir okulda uzay laboratuarının açılışınıgerçekleştirdi.

Soma'daki maden faciasının ardından hemen birlikte bölgeye gidenBeşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ile Beşiktaş Kulüp BaşkanıFikret Orman, bölgeye yapılacak Beşiktaş sitesi için çalışmalarını tümhızıyla sürdürüyor. Belediye ve kulübün örnek işbirliği sadece bununlada sınırlı değil, iki başkan bu kez eğitim için buluştu. Beşiktaş'takitüm okulların eksiklikleri için seferber olundu. Başkan Murat Hazinedarile Fikret Orman bugün Levent'teki Şair Mehmet Emin Yurdakul ilköğretimokuluna ziyarette bulundu. Okuldaki uzay laboratuarının açılışınıgerçekleştirdiler. Öğrencilerin iki başkana ilgisi oldukça yoğundu.Hazinedar ile Orman, minik öğrencilere hediyeler dağıttı. Öğrenciler deher iki başkana kendi hazırladıkları kitabı hediye etti.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar yaptığı konuşmada;"Eğitim her şeyin başında geliyor. Eğitim kurumlarına sonuna kadardestek olacağız. Okullarımızın fiziki şartları çok daha iyi olmalı bununiçin elimizden gelen tüm katkıyı sağlayacağız. İki aylık bir başkanımve şu ana kadar neredeyse ziyaret etmediğim okul kalmadı. Bu okullarınstandartlarının daha da yükseltilmesi için her türlü işbirliğinehazırız. Hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimizin eğitim gördüğüyuvaları standartların çok daha üzerine çıkartmak için çabalayacağız"dedi.

FİKRET ORMAN: EĞİTİM ŞART!


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ise sözlerine "Eğitim şart"diyerek başladı. Beşiktaş Belediyesi ile eğitim konusunda da sürekliişbirliği halinde olacağız diyen Orman, "Eğer bir ülkede geleceği görmekistiyorsanız o ülkenin çocuklarına bakmanız yeterli. Yeni nesiller içineğitim ve öğretimin önemini kuşkusuz hepimiz çok iyi biliyoruz. Önemliolan bu çocuklarımızın eğitim gördüğü okulların durumu. Biz buokullardaki eksiklikleri en aza indirgemek için elimizden geleniyapacağız. Önceliğimiz sadece spor değil, çocuklarımızın eğitim veöğretimi. Beşiktaş Belediyesi'ni de her konuda gösterdiği duyarlılığıiçin kutluyorum" Diye konuştu.

Okulun uzay laboratuarının açılışını yapan Başkan Av. MuratHazinedar, deney yapmayı da ihmal etmedi. Başkan'ın bu renkligörüntüleri, Başkan Fikret Orman'ı da tebessüm ettirdi.