Beşiktaş İntegral Forex Takımımız, BBL’nin 25. haftasında karşılaştığı Anadolu Efes’i 71-57 yendi.

Beşiktaş İntegral Arena’da oynanan karşılaşmayı; Başkanımız FikretOrman, Basketbol Şubemizden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Özköse,Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Berkan Gocay ve BasketbolGenel Direktörümüz Erman Kunter tribünden takip etti.
 
Takımımız karşılaşmaya; Mehmet Yağmur, Chris Lofton, Ryan Broekhoff, Kenan Bajramovic ve Tomislav Ruziç beşiyle başladı.
 
Takımımız, karşılaşmadaki ilk sayılarını Mehmet Yağmur’un elindenkazandı. Mehmet Yağmur ve Ryan Broekhoff ile bulduğu basketlerle skorüstünlüğünü eline alan ekibimiz, Kenan Bajramovic ve Tomislav Ruziç’inde skora katkı yapmasıyla farkı açtı. Çeyreğin son saniyesinde DoronPerkins’in kendi sahasından attığı 3 sayılık basketle takımımız, bubölümü 27-16 önde tamamladı.
 
İkinci çeyrekte takımımız, ilkdakika skor üretemedi. Bu bölümdeki ilk sayılarını ekibimiz, ColtonIverson’un pota altından bulduğu basketle kazandı. Rakibinin dışatışlarına karşılık vermekte zorlanan ve faul çizgisinden başarılıatışlar yapamayan siyah-beyazlılarımız, farkın erimesine engel olamadıve ilk yarıda son 5 dakikaya 30-28 önde girdi. Hücum bölgesindezorlanmasına rağmen etkili savunma yapan ekibimiz, ilk yarıda son 2dakikaya 34-32 önde girdi. Rakibinin dış alandan bulduğu arka arkayabasketlere engel olamayan siyah-beyazlılarımız, 38-36 geride düştü.Kalan sürede öne geçmeyi başaramayan takımımız, soyunma odasına 40-38geride girdi.
 
Karşılaşmanın ikinci yarısına takımımız; DoronPerkins, Caner Topaloğlu, Kenan Bajramovic, Chris Lofton ve TomislavRuziç beşiyle çıktı.
 
Üçüncü çeyreğe takımımız, Doron Perkins’inarka arkaya bulduğu basketlerle başladı ve 43-40 öne geçti. Karşılıklıbasketlerle devam eden çeyrekte ilk 5 dakikayı ekibimiz, 47-46 öndegeçti. Kenan Bajramovic ve Chris Lofton ile hücumda etkili olmayabaşlayan siyah-beyazlılarımız, çeyrekte son 3 dakikaya 54-48 üstünlüklegirdi. Kalan sürede farkı arttırmayı başaran takımımız, bu bölümü 61-51önde tamamladı.
 
Son çeyreğe ekibimiz, Caner Topaloğlu’nunbasketiyle başladı.  Ryan Broekhoff’un pota altını etkili kullanmasıylafarkı açan takımımız, çeyrekte 3 dakika geride kalırken skoru 67-55’egetirdi. Ribauntlarda rakibine oranla üstün durumda olan ve bununavantajını iyi kullanan takımımız, karşılaşmada son 3 dakikaya 69-57önde girdi. Kalan sürede üstünlüğünü devam ettiren takımımız,karşılaşmadan 71-57 galibiyetle ayrıldı.
 
Karşılaşmada en skorerolan oyuncumuz 13 sayıyla oynayan Doron Perkins olurken onu; 12 sayıylaChris Lofton, 11’er sayıyla Kenan Bajramovic, Ryan Broekhoff ve 10sayıyla Tomislav Ruziç takip etti.