1992-93 Sezonunda son hafta aynı saatte başlayan, Beşiktaş – Gençlerbirliği ve Ankaragücü – Galatasaray maçlarında olduğu gibi, 21 yıl sonra yine, gözler ve kulaklar ayrı oynadı iki takımda da...Beşiktaş, bir yandan Kasımpaşa’yı yenecek, diğer taraftan da

1992-93 Sezonunda son hafta aynı saatte başlayan, Beşiktaş – Gençlerbirliği ve Ankaragücü – Galatasaray maçlarında olduğu gibi, 21 yıl sonra yine, gözler ve kulaklar ayrı oynadı iki takımda da...

Beşiktaş, bir yandan Kasımpaşa’yı yenecek, diğer taraftan da ikincilik için, Galatasaray’ın puan kaybetmesini bekleyecekti.
İlk 20 dakika, iki taraf için de sürpriz oldu. 
‘Yeter artık Fikret, Beşiktaş’ı terk et’
diyerek maçın başında protestoya başlayan bir kısım Beşiktaş taraftarı, arka arkaya gelen iki golle abandone olurken; Gençlerbirliği’nden peş peşe iki gol yiyen Galatasaray taraftarının ‘İstifa’ sesleri duyuldu İkitelli'den.
Tek fark, Beşiktaş’ın protestocuları gol attıkça, Galatasaray’ın kiler gol yedikçe "istifa" diyordu.
İlk yarılar 2-0 bittiğinde, Beşiktaş’ın yeniden 2.liği alacağını düşünenler, ikinci yarıda yine başka göbeklerin kurbanı oldu. 
2-1' lik galibiyet taraftarları sevindirmezken, Kasımpaşa başkanına kapak oldu.  "Beşiktaş'la 10 maç oynasak 10'unu da kazanırız" diye buyurmuştu!
İkincilik düğümü önümüzdeki hafta çözülür.
Beşiktaş, ligde kalma mücadelesi veren Elazığspor deplasmanına, Galatasaray ise genelde istediğini aldığı Trabzon deplasmanına çıkacak. 
Beşiktaş Elazığspor’u zor da olsa yenerse, Galatasaray’ın son hafta oynayacağı Erciyes, paçayı büyük ihtimalle kurtarmış olacak. 
Beşiktaş ise, son hafta Olimpiyat stadında, Gençlerbirliği ile karşılaşacak. Yani ikincilik için her şey önümüzdeki hafta belli olacak.
Galatasaray ligi ikinci bitirirse, Şampiyonlar ligine direk gidecek olması nedeniyle, vaziyeti idare edecek. 
Üçüncülük ise sarı kırmızılılar için Kaos demek. Taş üzerinde taş kalmaz! Yönetim sallanır, Mancini devrilir.
Beşiktaş için durum biraz garip. 
Tüm olumsuzluklara rağmen İkincilik, büyük başarı olarak nitelendirilecek. Camia Şampiyonlar ligi havasına girecek, transfer gündemi hareketlenecek…
Ya Üçüncü olursa!..
Sahi ne olur üçüncü olursa?
İsyan çıkar... Tivitırda!
Kıyamet kopar... Feysbukta!
Peki ya ondan sonra?..
Ondan
sonra, On bir işte!

B Planı yok. Camia desen bölünmüş. İktidar patinajda. Muhalefet her fırsatta sallamakta. Taraftarın durumunu hiç sorma! 

İşin en kötü tarafıda çözümsüz olduğunu görmek galiba?..
Aslında durumu açıklayan en güzel söz, bir sprey boyayla yazılmış Beşiktaş semtinde duvara...
"Semt Bizim, Aşk Bizim ama Ev kira"