Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Kulüpler Birliği tarafından gerçekleştirilen "Futbol Zirvesi"nde "Kulüplerin Bakış Açısı" konulu oturuma katıldı.

 Premier Lig Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Nic Coward'ın yönettiği oturumda Özbek ve Orman'ın yanı sıra Chelsea ve Manchester United'ın eski CEO'su Peter Kenyon ile Borussia Mönchengladbach Başkanı Rolf Königs de yer aldı.

Oturumun ilginç anlarından biri Orman ile Özbek arasındaki karşılıklı iltifatlar oldu.
Orman, konuşmasının bir bölümünde Dursun Özbek' ile aynı düşündüğünü aktararak, kulüplerin birlikte hareket etmesi gerektiğini vurguladı. Orman, futbolu güzelleştirdikleri takdirde futbol ekonomisinin de büyüyeceğini ifade ederek, "Bir kulübün büyümesiyle hiçbir şey elde edilemeyecek. 18 Süper Lig kulübü ortaklaşa büyürse bir yere gelebiliriz. Örneğin, Rizespor, Kayserispor büyüdüğünde Beşiktaş da büyüyecektir ve hep beraber bir yere geleceğiz. Diğer kulüplerimizin gelirlerini de artırmamız lazım" diye konuştu.
Fikret Orman spor adamı olmanın, futbolu büyütmeyi bilmekten geçtiğini kaydederek, "Onun için Dursun Bey (Özbek) gibi bir zihniyetle rekabet etmekten büyük bir keyif alıyorum" ifadesini kullandı.  
     
Özbek de Orman'ın sözlerine, "Ben de değerli başkanım için aynı şeyleri söylüyorum. Tarzınızı çok beğeniyorum" şeklinde karşılık verdi. 


NTVSPOR