Dünya Kupası nedeniyle Süper Lig’e 1,5 ay ara verilmesi Beşiktaş’a rahat bir nefes aldırdı. Ghezzal dışındaki sakatlar iki hafta sonra takıma dönebilecek.

Gözden kaçırmayın

Ceyhun Kazancı'dan transfer açıklamaları Ceyhun Kazancı'dan transfer açıklamaları

Katar’da gerçekleşecek Dünya Kupası nedeniyle Süper Lig’e 1,5 ay ara verilmesi Beşiktaş’ı rahatlattı. Sezonun geride kalan bölümünde özellikle sakatlıklardan çok çeken siyah-beyazlı takım, Dünya Kupası arasında yara saracak.

Rachid Ghezzal’dan uzun süredir yararlanamayan Kartal’da sakatlık yaşayan son isimler; Josef de Souza, Valentin Rosier, Arthur Masuaku, Berkay Vardar ve Dünya Kupası’nda Fas Milli Takımı forması giyecek Romain Saiss oldu. ABD’de ameliyat olan Ghezzal dışındaki tüm oyuncular önümüzdeki yaklaşık iki haftalık süreçte iyileşecek.

Takım izinli olmasına rağmen tedavi ve bireysel çalışma programlarını sürdürecek futbolcuların, 24 Kasım’da İstanbul’da başlayacak antrenmanlarda yer almaları bekleniyor.Dünya Kupası molası aynı zamanda Teknik Direktör Şenol Güneş’e de kendi oyun anlayışını oyuncularına ezberletme imkanı sağlayacak. Güneş, İstanbul ve Antalya’da yaptıracağı çalışmalarla takımın hem fiziksel hem de taktiksel seviyesini yükseltmeyi hedefliyor.

Teknik patron Şenol Güneş, Dünya Kupası nedeniyle oyuncularına 10 gün izin verdi. Siyah-beyazlı takım 24 Kasım Perşembe günü saat 16.00’da Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştireceği antrenmanla hazırlıklarına başlayacak. Kartal’ın 5 Aralık’ta başlayacak Antalya kampı ise 18 Aralık’ta sona erecek.

MİLLİYET