Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Demba Ba, Türkiye'ye son yıllarda gelen forvetler arasında ayrı bir yeri olduğunu gösterdi.

Demba Ba, Türkiye'ye son yıllarda gelen forvetler arasında ayrı bir yeri olduğunu gösterdi. Forma giydiği 13 maçta 9 gol kaydeden Senegalli yıldız, dört büyük takımın aldığı golcüler içinde en iyisi olarak öne çıktı.

Beşiktaş'ın yeni transferi Demba Ba, siyah-beyazlı ekibi sırtlamaya devam ediyor. Partizan karşısında takımının iki golüne birden imza atan Senegalli futbolcu, arkadaşlarıyla birlikte Avrupa'da yeni bir zaferi daha takımına kazandırdı. Şu ana dek ligde 6, Şampiyonlar Ligi elemesinde 4 ve Avrupa Ligi'nde 3 olmak üzere 13 maça çıkan deneyimli forvet, toplamda 9 gole ulaştı.

Avrupa Ligi'nde 4, Şampiyonlar Ligi elemesinde 3 ve Süper Lig'de 2 gol kaydeden 29 yaşındaki futbolcu, maç başına 0,70 gol ortalamasına ulaştı. Demba Ba sergilediği performansla Türkiye'ye son zamanlarda gelmiş yabancı forvetler içinde en skorer isim olarak öne çıktı. Son yıllarda dört büyüklere gelen isimler, transferin gerçekleşmesinin ardından forma giydikleri ilk 13 resmi maçta yıldız golcünün ulaştığı rakamların gerisinde kaldı.

İLK 13 MAÇTA ATTIKLARI GOLLER

DEMBA BA (BJK, 9)
2 Süper Lig
7 Avrupa

SOW (FB, 8)
7 Lig
1 Kupa

WEBO (FB, 6)
4 Süper Lig
2 Avrupa

DROGBA (GS, 6)
5 Süper Lig
1 Avrupa

ELMANDER (GS, 6)
6 Süper Lig

ALMEIDA (BJK, 5)
3 Süper Lig
2 Kupa

EMENIKE (FB, 4)
4 Süper Lig

ENERAMO (BJK, 4)
4 Süper Lig

MALOUDA (TS, 3)
1 Süper Lig
2 Avrupa

STANCU (GS, 2)
1 Süper Lig
1 Kupa

JANKO (TS, 1)
1 Süper Lig

 

Gözden kaçırmayın

Onyekuru transferinde son durum Onyekuru transferinde son durum

SKORER