Stoper Douglas'ı pahalı bulan Beşiktaş, Dnipro'dan sadece kalei cDenys Boyko'yu almaya karar verdi. Stoper için Milan'dan Zapata'da karar kılındı. Başkan Fikret Orman, Milano'ya pazarlığa gidiyor.Douglas kalsın Boyko'yu verin!

 Beşiktaş, transferde sıcak saatler yaşıyor. Siyah-beyazlılar, uzun süredir peşinde oldukları kaleci Denys Boyko için Dnipro ile büyük ölçüde anlaştı. Tecrübeli kalecinin daha önce el sıkışan Başkan Fikret Orman ve ekibinin, Ukrayna kulübünü de ikna etmek üzere olduğu belirtildi. Beşiktaş, yine Dnipro'dan transfer etmeyi planladığı stoper Douglas Silva'dan ise yüksek maliyeti nedeniyle vazgeçti. Yönetimin Douglas kararının ardından rota Milan'da forma giyen Cristian Zapata'ya çevrildi. Başkanı Fikret Orman'ın, hem Milan'ı hem de futbolcuyu ikna etmek için İtalya'ya gittiği öğrenildi. Kulübünden sezon başına 2 milyon Euro ücret alan Kolombiyalı oyuncuya 1.5 yıl için 2.5 milyon Euro önerildiği belirtildi. Milan'ın ise fazla forma şansı bulmayan Zapata'nın maliyetinden kurtulmak için Beşiktaş'ın 1 milyon Euro'luk teklifine sıcak baktığı belirtildi.

FRANSIZ BASININDAN BEN ARFA İDDİASI GELDİ

Beşiktaş'ın transfer haberleri Avrupa basınını da süslüyor. Fransız Basını, Beşiktaş'ın Nice formasıyla gösterdiği performans sonrasında devlerin transfer listesine tekrar giriş yapan Hatem Ben Arfa ile görüştüğünü ileri sürdü. Haberde 28 yaşındaki futbolcunun Fransa'da bir araya geldiği Beşiktaşlı yöneticilere sezonu Fransa'da tamamlamak istediğini söylediği, siyah-beyazlıların da sezon sonunda tekrar görüşmek kaydıyla masadan kalktığı belirtildi.


KAYNAK: TAKVİM