Douglas: Beşiktaş'a hayranlıkla bakardım

Beşiktaş'ın yeni transferi Douglas, siyah-beyazlı takımın Avusturya kampında basın toplantısı düzenlendi ve soruları yanıtladı.

GÜNDEM 28.07.2019 - 15:12 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

Siyah-beyazlı takıma transfer olduğu için mutlu olduğunu belirten Brezilyalı futbolcu "Hislerimi ve mutluluğumu anlatacak kelime bulamıyorum. Sivasspor'da oynarken, Beşiktaş'a hayranlıkla bakardım. Beni buraya getirdikleri için Beşiktaşlı yöneticilere teşekkür ederim." dedi.

"OCAK'TA GELME İHTİMALİM VARDI"

Attığı imzalara sadık olduğunu belirten Douglas, "Sivasspor'a ilk imza attığımda, başkana da söylemiştim, her zaman attığım imzanın arkasındayım. Benfica, Lyon, Barcelona gibi takımlarda da imzamın ve sözümün arkasında durdum. Ocak'ta gelme ihtimalim vardı ama atılmış bir imza söz konusuydu ve Sivasspor'a da saygım sonsuzdu." ifadelerini kullandı.

ABDULLAH AVCI İÇİN AÇIKLAMASI

Teknik direktör Abdullah Avcı ile çalışmak için sabırsızlandığını belirten 28 yaşındaki isim, "Abduulah Hoca ile yeni başlangıç yapacak olmak gayet güzel. Başakşehir, bu liginm en çok takdir toplayan takımıydı. Abdullah Hoca ile birlikte çalışmak istiyordum. Güzel işler yapacağımızı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

"NE MUTLU BANA Kİ GÖKHAN GÖNÜL İLE..."

Gökhan Gönül ile rakebete gireceğinin hatırlatılması üzerien Douglas "Her takımda yedek ve as oyuncular vardır. Bu futbolun doğası. Pozisyonunuzda iyi biri varsa, bu sizi daha çok çalışmaya iter. Ne mutlu bana ki Gökhan gönül ile rekabet içerisinde olacağım. Formayı almak için çalışacağım." dedi.

"ADRIANO İLE YİNE OYNAMAK İSTERDİM"

Barcelona'dan takım arkadaşı Adriano'nun Beşiktaş'ta ayrılmasıyla ilgili de konuşan Douglas "Adriano büyük bir karakter, büyük bir oyuncu ve çok da iyi arkadaşım. Barcelona'da beraberdik, burada da birlikte olmayı isterdim. Burada da birlikte olmak isterdim ama o kendini yolunu, ben de kendi yolumu seçtim. Adriano'ya da başarılar dilerim." diye konuştu.

"TÜRKİYE İLE ARAMDA ÖZEL BAĞ VAR"

Türkiye'yi sevdiğini belirten Brezilyalı futbolcu "Sivas'a geldiğim ilk günden beri Türk halkının, beni karşılaması, aileme karşı sıcaklıkları, Türkiye ile aramda büyük bir bağ oluşturdu. Türkiye, beni yeniden futbola bağladı. Kontratım bittiğinde, menajerime Türkiye'de devam etmek istediğimi söyledim. Türkiye ile aramda özel bir bağ var." itirafında bulundu.

Beşiktaş'ta takım arkadaşlarının kendisini oldukça sıcak karşıladığını söyleyen Douglas "Burada oldukça iyi karşılandım. Takım arkadaşlarıma elimden geldiğince yardım edeceğim. Nerede oynadığımın önemi yok, her yerde elimden geleni yaparım." dedi.

BEŞİKTAŞ TARAFTARINA MESAJ

Son olarak Beşiktaş taraftarına mesaj gönderen Douglas "Beşiktaş tarftarıan da bana olan sevgi gösterilerinden dolayı teşekkür ederim. Beşiktaş için en iyisini vereceğim. Kafalarında soru işareti olmasın. Her zaman Beşiktaş için savaşacak bir futbolcu burada, karşılarında duruyor." diyerek sözlerini noktaladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@