Dört silahşor

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Demba Ba, Oğuzhan, Olcay ve Sosa ile özel olarak görüştü.

FUTBOL 04.01.2015 - 02:38 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Bilic, golcüsü Demba Ba’dan ileride sürekli olarak  hareketli olmasını istedi, Sosa’ya da gerektiğinde savunmaya destek sağlamasını söyledi. Hırvat teknik  adam, Oğuzhan’a “En zor görev senin olacak” derken,  Olcay’ı ise gizli forvet olarak düşündüğünü dile getirdi.

Galatasaray ile bugün önemli bir sınava çıkacak olan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Slaven Bilic, zorlu derbi öncesinde bazı futbolcularla özel olarak görüştü. Hırvat teknik adam; Demba Ba, Gökhan Töre, Oğuzhan, Sosa ve Olcay’a talimatlar vererek bu oyuncuları ekstra görevlendirdi.

Bilic’in oyuncularla yaşadığı diyaloglar şöyle:

DEMBA BA’YA: İleride sürekli hareket halinde ol. Top bizdeyken rakip savunmanın stoperlerini sürekli koşturmanı istiyorum. Onları yorabildiğin kadar yormaya çalış. Hücum gücü olarak rakibimizden daha üstünüz. Yeter ki gücümüzü iyi kullanalım. Belki sana gol attırmayabilirler ama bu durumda asist yönün ön plana çıkmalı. Olcay ve Gökhan Töre kanatlardan, Sosa ile Oğuzhan ise geriden sana destek verecek.

OĞUZHAN’A: En zor görev senin olacak. Hem Atiba’nın boşluğunu dolduracaksın, hem de hücumda görev alacaksın. Belki bu karşılaşma senin maçın olacak. Oyunu Veli ile ikiniz yönlendireceksiniz. Top rakipteyken mutlaka savunmaya yakın ol. Hücumda ise Sosa ile birlikte hareket et. Sizin aranızda yapacağınız paslaşmalar oyunun kaderini belirleyecek.

OLCAY’A: Derbinin en önemli adamlarından biri de sensin. Daha önceki derbilerde gol de attın. Tecrübeni elinden geldiği kadar sahaya yansıtmaya çalış. Bu maçta takımın gizli forvetlerinden birisi de sensin. Son haftalarda çok iyi oynuyorsun. Aynı tempoyu bu maçta da sürdürürsen kazanan taraf biz oluruz.

Gol atabilirsin

SOSA’YA: Oğuzhan ile yan yana oynamanız ikinizin bireysel yeteneklerini daha da ortaya çıkaracaktır. Birbirinizi tamamlamanız lazım. Konyaspor maçında çok güzel bir gol attın. Bu karşılaşmada da atmaman için bir sebep göremiyorum. Galatasaray derbisi senin için çok önemli bir fırsat. Gerçek Sosa’nın kim olduğunu gösterebileceğin bir maç. Hücumda etkilisin ama bugün top rakipteyken Oğuzhan ile birlikte savunmaya yakın olmalısın. Rakibin çok önemli silahları var. Önce hücum oyuncuları savunma yapacak ki, kendi savunmamız rahat edebilsin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@