Dönüşümüz Muhteşem Olacak!

Beşiktaş Yeni İnönü Stadı inşaasında çalışmalar son sürat devam ediyor!

ÖZEL 14.10.2013 - 15:26 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
Tarih: 27 Kasım 1947
Rakip : AIK Solna
Maç Sonucu : 3-2
İlk golü atan futbolcu : Süleyman Seba
Yer: İnönü Stadyumu

Beşiktaş İnönü'de ilk maçına çıktığında kimse 60 yıllık bir serüvenin başladığını tahmin etmiyordu. İnönü Karakartal'ın, Milli Takım'ın hatta Fenerbahçe ve Galatasaray'ın efsane maçlarına ev sahipliği yaptı.Geçtiğimiz aylarda ise "endüstriyel futbolun" ilkelerini yerine getirmediği gerekçesiyle sevenlerine 1.5 yıllık bir feda dedi.

Çalışmalar şimdiye kadar bazı aksaklıklar dışında son sürat devam ediyor. Temmuz ayında gerçekleşen konserler sebebiyle yıkım çalışmaları yavaşlamış , hatta durma noktasına gelmişti. Konserlerin bitmesiyle tekrar hız verilen yıkma çalışmalarında sona gelindi. Şimdilerde ise harfiyat çıkarma ve yeni stadın kazık çakma çalışmaları devam ediyor.

Başkan Fikret Orman'ın her fırsatta dile getirdiği "mabedimizi 1-1.5 yıl arasında bitireceğiniz" açıklamalarına rağmen uzmanların görüşlerini aldığımızda İstanbul'un en merkezi yerinde bu sürenin böyle bir yapı için çok yetersiz olduğunu belirtiyorlar.

Ekim ayının şu günlerinde henüz harfiyatın tamamen anlamıyla kaldırılamaması  ve yeni stadının inşaatının tam anlamıyla başlamaması sebebiyle stadın en erken 2014-2015 sezonunun 2. yarısının ilk maçına yetişmesi bekleniyor.

Bu da Beşiktaş Sevdalıların çok özledikleri İnönü Stadyum'una kavuşmalarını biraz daha erteleyeceği anlamına geliyor.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@