Beşiktaş'ın KAP'a bildirdiği Ricardo Quaresma dün akşam İstanbul'a ayak bastı; havalimanında yer yerinden oynadı. Yaklaşık 7 bin taraftar, Q7'yi görülmemiş bir coşkuyla karşıladı. Portekizli yıldız, izdiham yüzünden ezilme tehlikesi geçirdi

Ve Beşiktaş, Ricardo Quaresma'ya tekrar kavuştu.. 2010-12 yılları arasında siyah-beyazlı formayı giyen Portekizli yıldız, 942 gün sonra yeniden İstanbul'a geldi. Quaresma'yı, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda binlerce Beşiktaş taraftarı karşılarken, Q7 yoğun ilgiden dolayı ezilme tehlikesi yaşadı. Quaresma heyecanı dün öğlen saatlerinde başladı. Portekizli yıldız, Lizbon'da uçağa binmeden hemen önce kendisini Türkiye'ye getirecek olan THY'nin uçağını göstererek poz verdi. Hemen ardından da Beşiktaş kulübünün twitter hesabından Quaresma'nın siyah- beyazlı taraftarlara yönelik bir mesajı da paylaşıldı. Portekizli oyuncu Türkçe olarak yayınladığı mesajında "Merhaba Beşiktaş, ben geldim" ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın anlaştığı Weghorst'un sözleşme detayları belli oldu Beşiktaş'ın anlaştığı Weghorst'un sözleşme detayları belli oldu

FENALIK GEÇİRENLER OLDU

 
Ardından heyecanlı bekleyiş başladı.. Beşiktaşlı taraftarlar akın akın Atatürk Havalimanı'na gitmeye başladı. Kulüp yönetimi, Quaresma'nın saat 18.05'te İstanbul'da olacağı bilgisini paylaşırken; saatler 17.00'yi gösterdiğinde ise havalimanında 7 bine yakın taraftar, Portekizli'yi karşılamak için yerini almıştı.. Q7'nin uçağı 18.30 sularında iniş yaptı. Çarşı grubu, Suruç'ta yaşanan terör saldırısı sonrasında Q7 için bir karşılama töreni yapılmayacağını bildirmişti. Ancak yine de binlerce siyah-beyazlı taraftar Q7'yi karşılamak için havalimanına akın etti. Yaşanan izdihamda fenalık geçirenler olurken, Beşiktaşlı taraftarlar arasında zaman zaman yumruklaşmalar da yaşandı.

 

KUPALAR KAZANMAYA GELDİM
Quaresma, BJK TV'ye verdiği röportajda Beşiktaş'a geri dönmesinin sebeplerini ve hedeflerini açıkladı. Tecrübeli oyuncu, "Buraya gelme sebeplerimden en büyüğü taraftar. Ama yönetim ve başkanın ilgisi başroldür. Yeni bir sayfa açıyorum. Geçmişi ve dünü değil, bugün ve yarını konuşmak istiyorum. Malzemeci Süreyya'yı tabii ki özledim. İnönü'deki aynı desteği yeni statta da gösterecektir taraftarlarımız. Vodafone Arena'da değişen tek şey kupa sayısı olacak. Ben de taraftarlarımızı mutlu etmek, kupalar kazanmak için uğraşacağım" dedi. Çok yoğun duygular yaşadığını da söyleyen Q7, "Oynadığım takımlar içinde Porto ve Beşiktaş'ta mutlu oldum. İkisine de geri dönmek nasip oldu" ifadelerini kullandı.