Ha­vut­çu “Be­şik­taş tek­nik di­rek­tör­lü­ğü­nü ye­ni­den is­ti­yor mu­su­nu­z” so­ru­su­na ise “Her tek­nik di­rek­tör bu­nu is­ter. Ben de is­te­rim ta­bi­i ki; an­cak şu an­da be­nim ar­zum bir ta­kı­mı ça­lış­tı­ra­rak ye­ni­den tek­nik di­rek­

utbolcu olarak 1997-2006 yılları arasında forma giydiği Beşiktaş’ta kaptanlığa kadar yükselen, ardından Siyah-Beyazlı kulübe antrenör, sportif direktör ve teknik direktör olarak hizmet eden Tayfur Havutçu, yeni sezonda Siyah-Beyazlı takımı değerlendirdi. Beşiktaş’ın genç bir kadroyla sezona arzulu başladığını belirten Havutçu takımın gelecek adına büyük ümit verdiğini ifade etti.

“Erken başlamak avantaj”

Gözden kaçırmayın

İngilizler yazdı! Beşiktaş Joao için teklifini yaptı İngilizler yazdı! Beşiktaş Joao için teklifini yaptı

Beşiktaş’ın Avrupa maçları nedeniyle rakiplerine göre sezonu erken açmasının avantaj olduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam “Bence Avrupa Ligi’nde gruptan rahat çıkarlar. Feyenoord ve Arsenal maçlarında, takım neler yapabileceğini gösterdi. İstanbul’da Arsenal’e karşı yakaladığı pozisyonlardan birini atsa, ikinci maç çok farklı olurdu. Ben Beşiktaş’ın bu sezon Avrupa’da ses getireceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“Geri dönmek isterim”

Slaven Bilic’in beğendiği bir teknik direktör olduğunu da ifade eden Havutçu “Artık Türk Ligi’ni daha yakından tanıdı. Oturtmak istediği bir sistem vardı. Takımın daha fazla adapte olduğunu görüyoruz bu sisteme. Başarılı bir sezon geçireceğine inanıyorum” yorumunda bulundu.

Havutçu “Beşiktaş teknik direktörlüğünü yeniden istiyor musunuz” sorusuna ise “Her teknik direktör bunu ister. Ben de isterim tabii ki; ancak şu anda benim arzum bir takımı çalıştırarak yeniden teknik direktörlüğe başlamak” yanıtını verdi.

Ba ve Sosa çok şey katar

Havutçu Beşiktaş’ın transferlerini de değerlendirdi. Sosa’nın isabetli bir karar olduğunu belirterek “Kanatlarda ya da gerektiğinde 10 numara pozisyonunda oynayabilecek yapıda. Onun da takıma girmesiyle çok farklı bir Beşiktaş izleyeceğiz. Devre arasında Sosa için 10 milyon eurodan bahsediliyordu. Ancak şimdi ödenen rakam, mantıklı gözüküyor. Demba Ba ise oynadığı maçlarda neler yapabileceğini gösterdi. Özellikle bu ikisinin Beşiktaş’a çok şey katacağına inanıyorum. Motta ve Gökhan Töre’nin bonservisinin alınması da çok iyi oldu. Ayrıca Cenk Tosun geldi. Beşiktaş’ın şu an her mevkide natifli oyuncuları var. En büyük avantajı ise genç oyunculara sahip olması” dedi.

Herkes sağduyulu olmalı

Bir süre önce hayatını kaybeden Beşiktaş’ın efsane Başkanı Süleyman Seba’nın yeğeni olan Tayfur Havutçu, son anına kadar yanında olduğu dayısıyla ilgili önemli mesajlar verdi. Seba’nın hem sporcu hem de yönetici olarak her zaman Tük toplumuna örnek olduğunu ifade eden Havutçu “Diğer camialar da onu çok seviyordu. Ben son zamanlarda hep yanında olduğum için bizzat şahit oldum” dedi. Havutçu ligde yeni sezonun “Süleyman Seba Sezonu” adıyla oynanmasını da “Mühim olan, kavgaların, gerginliğin bitmesi. Süleyman Seba’ya yakışır bir sezon olur umarım. Maalesef sezon böyle başlamadı. Özellikle Süper Kupa maçında çok sıkıntı yaşandı. Herkes sağduyulu olmalı” ifadelerini kullandı.