Doktor değil veteriner

Tomas Sivok Beşiktaş doktorunun, kendisinin futbol hayatını tehlikeye attığını belirtti, ağır sözlerle yüklendi.

GÜNDEM 02.09.2015 - 10:56 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı
Beşiktaş'tan Bursaspor'a transfer olan Tomas Sivok, yeni takımı ve Türkiye'deki durumuyla ilgili açıklamalar yaptı. Ülkesinin milli takım kampında konuşan Çek futbolcu, siyah-beyazlılarda bulunduğu dönem yaşadığı sakatlık ve kulüp doktoru ile ilgili sert eleştirilerde bulundu.
Sivok, "Doktor Kolar'a müteşekkirim. Muhtemelen o benim kariyerimi kurtardı. Beşiktaş'taki doktor bana yaklaşık 20 enjeksiyon yaptı ama bu hiçbir şeyi değiştirmedi. Kolar ise orada bir kez bana iğne yaptı, ayakkabımın tabanını değiştirdi ve iki hafta içinde oynamaya başladım. Bir çeşit simyacılık yapıldı" dedi. 
Deneyimli savunmacı, "Gerçekten çok abes bir işti. Böylesine büyük bir kulüpte böyle bir doktorla çalıştığım için şanssızdım. Sanki bir doktor değil, veteriner gibiydi. Bana veteriner gibi davranıyordu. Herkes hata yapabilir ancak kendisiyle sorun yaşayan tek oyuncu ben değildim. Neyse ki sonunda bitti. Ondan uzaklaştığım için çok mutluyum" diye konuştu.

 
'Türk doktorlara saygım var' 
Beşiktaş'ta yaşadığı sıkıntıya karşın bu konuda bir genelleme yapmadığını belirten oyuncu, "Türk doktorlardan korkmuyorum. Onlara saygım var. Şu an Bursa'daki doktorlar daha iyi. Sonuçta bu iş kişinin kim olduğuyla ve o kişinin karakteriyle ilgili" yorumunu yaptı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@