Türkiye’nin önde gelen spor kanallarından biri olan NTVSpor kapatılmaya hazırlanıyor. Doğuş Grubu’nun sahibi olduğu kanal bir süredir zarar etmesi sebebiyle önce küçülmeye gidecek daha sonra ise kapatılacak.
İlk olarak NTVSpor’un bilinen isimlerinden Özgür Buzbaş ve Irmak Kazuk ile birlikte 30 kişi işten çıkartılırken, tebligatlar dün ve bugün yapıldı.

Bir süredir spor medyasından çıkma eğilimi gösteren Doğuş Grubu, daha önce de NTVSpor Radyo ve digital olarak yayın hayatına devam eden ntvsporexpress’i kapatmıştı.

Kanalda işten çıkarmaların bir süre daha devam edecek ve 1-2 ayın sonunda NTVSpor, yayın hayatını tamamen sonlandıracak.

NTVSpor’da geçtiğimiz yılın son aylarında da benzer bir işten çıkarma operasyonu yapılmış, kamera önü ve arkasından birçok kişi ile yollar ayrılmıştı. Dilara Gönder ve Roksan Kunter de bu isimler arasında yer almıştı.


NTV Spor'da uzun süredir devam eden kıyım durdurlamıyor.Şirket bünyesinde iddia edilen haberlere göre toplamda 30 kişini işine son verileceği konuşuluyor.
NTV Spor'da kimlerin işine son verildi? İşine son verilenler arasında, Güntekin Onay'ın eşi Serra Onay, Irmak Kazuk, Murat Deveci’nin yanı sıra prodüktörlerin şefi Murat Erpek, editör Cem Durak, prodüktörlerden Taygun Kontaytekin ve Gülfem Akdoğan, yönetmenlerden Tolga Tezcanoğlu kameraman Çağlar Tecim ve olimpik sporlar spikeri Mehmet Sevinç'in işine son verildi