Beşiktaş Divan Kurulunun 2016 Mayıs ayında yapılan son seçiminde Başkanlığı 615 oy alan Yalçın Karadeniz üst üste 4. kez kazanmıştı.

Karadeniz'in başkan seçildiği son Genel Kurulda 29 oyda kalan rakiplerinden Haluk Karakurt daha sonra "Seçim tarihi" konusunda bir takım itirazlarda bulunarak, Divan Kurulu Seçimlerinin tekrarını ve Başkan Karadeniz'in Disiplin Kuruluna sevkini talep etmişti.

Kendisininde aday olarak yarıştığı son seçim öncesi bu konuda bir başvuru ya da açıklama yapmayan, seçim sonrasındaysa: "Seçim gününde yapılmadı. İptal edilmeli" gibi, ilginç çıkışlar yapan Haluk Karakurt'un, itiraz başvurusu; Disiplin Kurulu tarafından incilenmiş; (Seçim gününün usule uygun olduğu bu yönde seçimi geçersiz kılacak bir durum oluşmadığı" kararına varılarak) itirazı reddedilmişti. 

Disiplin Kurulunun verdiği RED kararını BJK yönetim kurulu da onaylayarak, kararı taraflara bildirmişti.

BJK Divan Kurulu 2016 yılı Olağan Seçimli Kongresinde mevcut başkan Yalçın Karadeniz'in 615 oyuna karşılık, Haluk Karakurt 29 oyda kalmıştı. 

Gözden kaçırmayın

Bu nasıl birlik, beraberlik...? Bu nasıl birlik, beraberlik...?

Seçimi rekor farkla kaybeden Divan üyesi, BJK Disiplin Kurulu karını ve BJK Yönetim kurulu onayını hiçe sayarak Divan üyelerine şu mesajı gönderdi.

İşte Haluk Karakurt'un Divan Kurulu üyelerine gönderdiği ve tepkilere neden olan o mesajı...

İŞTE O MESAJ!

"Sayın Divan Üyesi; Divan Başkanlık Kurulu, Divan Kurulunu temsil etmesi için tarafımızdan seçilmiş bir kuruldur. Büyük yanlışlara sebep olanların görevlerine son verilerek, yeni bir Divan Başkanlık kurulu için planlanan seçim hazırlıkları, son bir çırpınış içerisinde olanlar tarafından baltalanmaya çalışılmaktadır. Ancak bilmeliler ki, Divan Kurulu, egolarını tatmin etmeye çalışanların oyunlarına alet olamaz. İşte bu nedenle Yalçın Karadeniz ve yandaşlarının her türlü teklif, çağrı ve önerilerine HAYIR - HALUK KARAKURT

KARTALBAKIŞI ÖZEL HABER