Dişlerim sürekli uyuşuk durumda

Hastanede kaldığı bir hafta boyunca sıvı gıdalarla beslenen Mustafa Pektemek, özel açıklamalar yaptı.

FUTBOL 17.12.2014 - 13:26 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş’ın, Trabzonspor’la oynadığı maçta Belkalem’le kafa kafaya çarpışarak ilk yarıyı kapatan golcü oyuncu yüzündeki kırıklar nedeniyle ilk günlerde kendisine sadece sıvı gıdalar ve serum verildiğini söyledi, “Makarnayı bile yeni yeni yemeye başladım ama dişlerimi hâlâ hissetmiyorum” dedi.

 
Beşiktaş ile Trabzonspor arasında önceki hafta Konya Torku Arena’da oynanan lig maçında Belkalem ile kafa kafaya çarpışarak sezonun ilk yarısını kapatan Mustafa Pektemek dün taburcu olurken, Milliyet’e özel açıklamalar yaptı.
 
Burnu ve elmacık kemiği birkaç yerden kırıldığı için ameliyatın ardından bir hafta boyunca hastanede kalan siyah-beyazlı futbolcunun bu süreçte sadece sıvı gıdalarla beslendiği ortaya çıktı. Hastanede kaldığı 1 haftanın geçmek bilmediğini kaydeden Mustafa, “Allah’a şükürler olsun ki, taburcu edildim. Hastanede kaldığım 7 gün bana çok uzun geldi. İnsan hastane odasında yalnız başına kaldığı zaman zor saatler yaşayabiliyor. Ama ne mutlu ki sevenlerim çokmuş. Takım arkadaşlarım attıkları gollerden sonra benim formamla sevindiler. Kulüpten her gün arayıp sağlık durumumu sordular, ziyaretime geldiler. Bütün bunlar bana büyük moral kaynağı oldu” diye konuştu.
 
Mustafa Pektemek yüzündeki kırıklar nedeniyle beslenme düzeninin tamamen değiştiğini de söyledi.
 
‘Arkadaşlarımı özledim’
 
Siyah-beyazlı golcü, “İlk günler sadece sıvı gıda ve serumla beslendim. Makarnayı bile daha yeni yemeye başlıyorum. Katı gıdalar yerine rahat çiğneyebileceğim gıdalarla besleniyorum. Yüzümdeki kırıklar ve ameliyat nedeniyle dişlerimi hâlâ hissedemiyorum. Dişlerim sürekli uyuşuk durumda. Ancak bu günler geçecek. İnşallah en kısa zamanda iyileşir sahalara dönerim. Bir an önce takım arkadaşlarıma katılmayı istiyorum. Onları çok özledim” diye konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@