Dilmen'den Beşiktaş'a Sürpriz Öneri!..

Beşiktaş'ın, Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmanın ardından Rıdvan Dilmen açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 15.09.2014 - 23:07 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kaldığı mücadele sonrasında NTVSpor ekranlarında değerlendirmelerde bulundu.

Dilmen, Beşiktaş'ın Olimpiyat Stadı'nda oynaması nedeniyle rakiplerinin gerisinde kaldığını kaydederken, iç saha maçlarını Başakşehir Stadı'nda oynamaları önerisinde bulundu.

İŞTE DİLMEN'İN YORUMLARI...

"İlk yarıda oldukça rölanti bir maç oldu. İkinci yarıda Rizespor'un attığı gol Rizespor'un aleyhine oldu çünkü uyuyan Beşiktaş'ı uyandırdı. Oyunun karşılığı 1 puandı. Son yarım saati heyecanlı olsa da yine de kalitesi düşük bir maç oldu. Tribünler boş, coşku yok, heyecan yok. Hakem Hüseyin Göçek çok enteresan bir maç yönetti. Giray ve Gökhan'ın pozisyonu net penaltıydı ve Giray'a sarı kart gösterilmesi gerekiyordu"

"BEŞİKTAŞ'IN ŞUURSUZ BASKISI..."

"Özellikle ikinci yarıda taktik, teknik yoktu sadece Beşiktaş'ın şuursuz baskısı vardı. Lig başlayalı 2 hafta oldu ama hiç tatmin olmadım. Fenerbahçe'yi eleştiriyoruz ama en azından organizasyonu vardı. Trabzonspor en azından savunmasıyla ön plana çıktı. "

"OĞUZHAN OLMAYINCA..."

"Oğuzhan, geniş alanda da, dar alanda da iş yapabilen bir oyuncu. Oğuzhan olmayınca da "Ah bugün Oğuzhan olsaydı" dedirtiyor. En azından karambollerde iş yapabilen bir oyuncu. "

"GÖKHAN'IN 1 SİLAHI, OLCAY'IN 3 SİLAHI..."

"Gökhan'ın en büyük problemi Beşiktaş takımında 8 gole ulaşamıyor. Mesela Tuncay Şanlı topla Gökhan kadar iyi değildi ama pozisyon bilgisi Gökhan'dan daha iyiydi. Gökhan yardımcı hakem gibi oynuyor. Çizgiye yakın oynayıp ceza alanına orta yapıyor, ceza alanı çevresinde çok fazla görünmüyor. Gökhan'ın stoper ve bek oyuncusunun arasına koşu yapması lazım. Gökhan ve Olcay aynı mevki oyuncusu. Biri sağ biri sol. Gökhan'ın 1 silahı var ama Olcay'ın 3 silahı var. Gökhan'ın bu özelliklerini geliştirmesi lazım. "

"BEŞİKTAŞ BAŞAKŞEHİR'E GİTSİN"

"Galatasaray ve Fenerbahçe'nin seyircisiyle oynayacağı 16 maçı var ama Beşiktaş'ın böyle bir şansı yok. Başakşehir'de de oynayabilir Beşiktaş. 17 bin kişilik stat, kutu gibi. Taraftar da gider oraya. Zemini de şahane. Olimpiyat'a gideceğine Başakşehir'e gidilsin. Göksel Bey'in de hayır diyeceğini sanmıyorum. Stat çok önemli. Rakiplerinle yarışamıyorsun. Tribün avantajın yok."

"GÜNDÜZ MAÇLARINDAN YANAYIM"

"Bu yayıncı kuruluşun pek hoşuna gidemez ama ben gündüz maçlarından yanayım. O zaman taraftarlarında da stada gideceğini sanıyorum",

"SAYGIMIZ AZALIYOR"

"Bizim de kendimize olan saygımız azalıyor. Başkalarının mutluluğuna üzülüyoruz, mutsuzluğuna seviniyoruz. İnsanların ne kadar para aldıkları konuşuluyor. Kimin ne kadar kazandığından kime ne? Kaleci golü yer, "Bu gol nasıl yenir" deriz. Bir de atana diyelim, "Nasıl güzel attı" diye. Tüm bu olanlar da insanları futboldan soğutuyor. Gelmiyorlar stada"