Beşiktaş iki hafta önce tuzağa düşürüleceğini anlamadı! Uyardık ama malum sakalımız yok ki adam yerine koysunlar misali önemsenmedi. Radyo,TV ve Gazetemdeki sinsi darbe ile uzaklaştırılmadan önce, seçilen hedef olma nedenimden de uyanmadılar. Çünkü orada

Beşiktaş iki hafta önce tuzağa düşürüleceğini anlamadı! Uyardık ama malum sakalımız yok ki adam yerine koysunlar misali önemsenmedi. Radyo,TV ve Gazetemdeki sinsi darbe ile uzaklaştırılmadan önce, seçilen hedef olma nedenimden de uyanmadılar. Çünkü orada bir başka lobinin iktidara geçmesi ve neredeyse elimizde büyüyen ama ihanet etmeyi de kullanılarak adet haline getiren bir ÇOCUK tarafından gönderilirken kimse uyanamadı. Çünkü bunları yazmak sadece bana kalıyordu! 
 
Neyse şimdi daha çok okurum zaten bunu bilir ki Beşiktaş, ne zaman kıpırdasa mutlaka bir oyuna çekilir ve yönetim de arkası boş olan bu senaryonun kurbanı olur. Beşiktaşlı  Federasyon başkanı Ve Beşiktaşlı MHK Başkanına karşın hakemler daima Beşiktaş'a üvey evlat muamelesi yaparak arkadan vuruyorlarsa, işi içinde iş var demektir!.
 
Bula bula "UEFA YO YO" testinden sınıfta kalan Bulent Yıldırım'ı maça tayin edenler, tribünde yerlerini alırken Hakemin ne kadar kendi olmadığını ve gergin olduğunu anlamışlardır zevkle! 
 
Fizik olarak bırakın ruhsal olarak da  sahada olmayan kararlı bir hata gözlemiyle beynini hapsetmiş Bülent Yıldırım maalesef büyük hatalar yaparak Beşiktaşı" hala  acemi futbolcuları sonucu" yaktı !Uzun süre 10 kişi oynarken dahi rakibini hapseden Beşiktaş golü ararken sahada iki el kol temasının kurbanı olan Olcay'ın eksikliği ile Kartalın iki kanadı yok edildi. Olcay ne kadar acemi işler yaptı ise ustalığını yapan Emre Belezoğlu'nun Gökhan Töre söylemi (!) arada kaynadı. Maçı yöneten Bülent Yıldırım değil; sahanın hakimi Emre idi. Hatta devre arası tünele girerken dahi Biliç'e laf edecek kadar dokunulmazdı!
 
Fikret Başkan sahadan kazanmaya alışmış ve ilkeli bir kulüp olan Beşiktaş hakkında maç sonu Fenerbahçeli yöneticinin  "Artık bunları konuşmayalım" derken Beşiktaş ile şikeyi yan yana getirmesini de şaşkınlıkla izlemiştir mutlaka ...
 
Anlaşılıyor ki Beşiktaş yine önü kesilen bir yalnızlığa itiliyor ama yılmak yok. Biliç ile birlikte hepinizin takımla bütünleşerek bu mücadelede kimin ne olduğunu ortaya koyacak yoldan azimle dönmeden mücadele etmelisiniz. Hak verilmez alınır felsefesi ile herkes geçmişi bırakıp acil önlemlerle taraftarı bir araya getirerek işe girişmelidir. Bu çok önemlidir .
 
Şimdi sahaya gelelim! Meslektaşım Biliç! Sana defalarca "sağ bekin yok ve Necip ile asla" diyerek yırtındım aylarca. Daha geçen hafta bunun bedelini ödedi takımın. Kanatlardan gelecek Fenerbahçe karşısında İsmail'e güvenmedin. Aylarca tavsiye ettiğim bu mecburiyetin başarılı olması neden seni rahatsız etti anlamadım! Franco'yu oynatsan dahi isabet ederdin o mevkide.Yapmadın! Sonra orta alan dengesini sağlayan iki önemli futbolcu Veli ve Attiba ile kararsızca  yer değiştirip oynadın.
 
Oğuzhan nedense  geçen haftanın gerginliği ile takıma katkıda bulunmadı ve Mustafayı oyuna geç aldın! 10 kişi ile  oynayan takımında Sow oyuna girince hala Ersanla karşı koymaya çalıştın. Bunlar önemli hataların ama Olcay  ve Oğuzhan takımın size ihtiyacı varken dikkatli olmak zorundasınız. 
 
Tolga maç kurtarmak zorundasın bir kaç hafta futbolcular, bir kaç hafta da Teknik direktörün alacağı 90 dakikalara ihtiyaç varken yapamadınız. Sizi Federasyonun şampiyon yapacağı sözleri ile mide bulandıran sahte kişilerin  önemsendiği bir ligde  Beşiktaşı masum olduğu için seçildi yine ...
Bizleri seçtiği gibi .Ortalık kirlilik ile çatışma alanına dönüştü. Futbolda kulüpler birliği başkanlığı yapmış kişilerin artık boyundan büyük sözler söyleyerek  ortalığı kızıştırması kasıtlıdır hatta "Teknik adamlara pro lisans veririm" demesi karşısında dahi tepki vermeyen (benden başka) durum futbolda gelinen sürecin  net  özetidir .
 
Bu şartlarda yenebileceğin bir Fenerbahçe vardı .Kanat değil Demba Ba 'nın arkasında olacak Mustafa ve Kerim sana çok iş yapar. Görmeli ve cesur olmalısın Biliç! 
Bu ülkeye geldiğin gün kimliğini ve inancını zorlayacak birtakım gerçekler olacağını iyi bilmeliydin. Beşiktaş güçlü bir çekirdektir. En büyük hatan Kayseri yenilgisinin bağıra bağıra gelmesini saha dışı ve içinde öne geçtikten sonra durduracak iradeyi göstermemendir. Bu teknik adamın maçıydı, Şampiyonluk hesap kitap işidir.. Bazen yenemiyorsan yenilmeyeceksin.
Kimi maçları futbolcular bazılarını da Teknik adamlar kazanır zor günlerde. Bunu yaşamadık. Şimdi sil baştan işe başlaman panik yerine hataları düzeltecek soğukkanlı bir güven aşılaman lazım. Camiada tepki ve acabaları önleyecek bir dirayet gereklidir. Oyunda futbolcular bulundukları yerin yeterli olmadığını ve aşamaya gereksinmeleri olduğunu anlamalıdırlar. Maçın önemli bölümlerini bilmeyen bir takımın var hala .Sana miras kaldı ve davam ediyor .Sen takımın adına iyi ol, herkesi memnun edemezsin. Futbolcular kötü örneklerin ne olduğunu bilerek tehlikelere karşı hazırlıklı olmalıdırlar. Lig bitmedi daha çok var. Artık mutlaka daha çok koşarak inatla maç kazanan bir pozisyon zenginliği ile birlikte şutunu arttıran bir takım yaratmalısın. Duran toplar ve kanatlardan gelen toplarda etkili savunma becerisi ve dikkati gereklidir. Veli topa vuran oyuncu olarak oyuna daha etkin katılmalıdır atakta. Sadece Demba Ba varlığı ile maç kazanılmaz. Kolay çözülen taktiklerin ötesinde sürprizler olmalı oyunda değişkenlikle...
 
Böylece bir derbi daha kaybedildi ama ligin sonu değil başında ki Beşiktaş hemen gerekli toparlanma ile kendini bulmalıdır .daha aşamalı ve etkin olarak. Tek güvencesi takım olmak ve sahadaki mücadeledir. Huzurun olmadığı  bir sosyal ortamda Beşiktaş halkın umudu ve sevgilisidir. Bunu unutmayın...