Fransız ekibi son iki haftada çıktığı 4 maçta ciddi sorunlar yaşadı. Beşiktaş karşılaşmasında güvenlik açısından resmen sınıfta kalan Lyon, Bastia deplasmanında 2 defa saldırıya uğradı, İstanbul’daki rövanş öncesi bir darbe daha aldı.

UEFA Avrupa Ligi çeyrek finalinde Beşiktaş’ın rakibi olan Olympique Lyon sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Fransız ekibi son 2 haftada arka arkaya çıktığı 4 maçta özellikle psikolojik anlamda ciddi sorunlar yaşadı.

Ligue 1 mücadelesinde başarılı bir noktada olmayan Lyon daha çok saha dışı olaylarla anılmaya başladı. Bu sezon 3 kez saha içi olaylarıyla gündeme gelen Kartal’ın rakibi sezonun ilk yarısındaki Metz deplasmanında zemine atılan meşaleler nedeniyle maçı tamamlayamadı. Yarıda kalan maçın devam eden bölümünü 5 Nisan tarihinde oynayan Lyon adeta bir güvenlik duvarının altında, seyircisiz bir maçta sahaya çıkmak zorunda kalmıştı.

Gerilim içindeler

Ardından evinde 4-1’lik sonuçla Lorient’e kaybeden Fransa temsilcisi, Avrupa Ligi’ndeki Beşiktaş maçında da olaylar yaşadı. Taraftarların sahaya girmesiyle gergin bir atmosferde maç oynayan Lyon, son olarak Bastia deplasmanında saldırıya uğradı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın hedefindeki iki yerli! Beşiktaş'ın hedefindeki iki yerli!

Kırmızı-lacivertli takım iki kez rakip taraftarların fiziksel müdahalesine uğrayıp, soyunma odasına kaçmak zorunda kaldı. İki haftada 4 gergin maça çıkan Fransız temsilcisi, İstanbul’da da Beşiktaş’a karşı hem zorlu hem de yoğun bir atmosfere çıkacak.

Aulas’a tepki

Olympique Lyon’un son dönemde yaşadığı olaylar Fransa’da tartışma konusu haline geldi. Özellikle kulüp başkanı Jean Michel Aulas’ın rakip takımlara yönelik agresif ve kavgacı tutumuna dikkat çekildi. Basında yer alan haberlerde Lyon’un Ligue 1’de sürekli tepki çeken bir kulüp olmaya başladığına vurgu yapıldı.

Kaynak: Milliyet