Dikkat çekici Medel notları...

Beşiktaş'ın kadrosuna kattığı Şili'li futbolcu Gary Medel dün İstanbul'a geldi ve bugün kendisini Beşiktaş'lı yapan resmi sözleşmeye imza atacak. İşte dikkat çekici Medel notları...

FUTBOL 12.08.2017 - 10:51 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Agresif bir futbolcu olarak bilinen Medel, bu özelliğini çocukken aldığını belirtmişti. Bir röportajında, “14 yaşındayken, amatör bir takımdaydım ve 2 dakika kala gol attım, maçı kazandık. Maçtan sonra beni öldürmek istediler. Herkes benim üzerime yürüdü. Ben de gittim onlarla kavga ettim” demişti.

***

300 maçta 87 sarı kart ve 11 kırmızı kart gören Medel, “Çok tutkulu ve takımıma sadık bir oyuncuyum. Gördüğüm kırmızı kartlar, yaptığım hareketlerden değil, gösterdiğim tepkiler yüzünden. Ancak olgunlaştıkça öfkemi kontrol etmeyi daha iyi öğrendim” yorumunu yapmıştı.

***

Gary Medel, Şili Milli Takımı’nın kaptanları arasında yer alıyor. Medel, toplamda 103 kez milli oldu ve rakip fileleri 7 kez salladı. 2015 ve 2016’da ülkesiyle Copa America’yı kazanan Medel, 2008’de de Şili’de Yılın Futbolcusu unvanını elde etmişti.

***

Şu an Fransız ekibi Lille’i çalıştıran Marcelo Bielsa, 2007-2010 yılları arasında Şili Milli Takımı’nın başındayken, tecrübeli futbolcu için “Top kapmak için bir hamle yaptığında, tüm hayatını da oraya koyar” ifadelerini kullandı.

***

Gençliğinde zor günler yaşayan Şilili, şimdi ise çocukların suça bulaşmaması için yoğun çaba harcıyor. Eskilerin hızlı genci Gary, artık Santiago'da bir büyük abi ve bir kahraman...

Gary Medel, Avrupa'da takımlarına duyduğu aidiyet, mücadele ruhu ve hırsıyla tanınan bir isim...

***

Zorlu bir çocukluk nedeniyle özellikle gençliğinde hareketli ve hızlı bir hayata sahip olan Medel geldiği yeri de hiç unutmayan biri. Doğduğu şehir olan Santiago'da adeta bir kahraman olarak görülen 29 yaşındaki oyuncu, gençlerin suçla temas etmemesi ve okuyabilmesi için maddi imkanlarını seferber ediyor. Çok sayıda çocuğa burs imkanı sağlayan Medel, hayatının olgunluk dönemine girmiş durumda ve Beşiktaş'a katkı vermeye hazır.

***

Kaynak: Fanatik & Sabah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@