Mayıs'da deprem olacak iddiası! Ahbarüz Zaman deprem kehanetinde ne var?

Mayıs ayında deprem mi olacak? Ahbarüz zaman kitabına dayandırılan bu iddiaya göre kitapta mayıs da büyük depremi bekleyin yazıyor. Bu konu sosyal medyada oldukça ilgi çekti ve endişe oluşturdu. Ahbaruz zaman deprem kehaneti gerçek mi yoksa bir safsata mı? Bu sorunun yanıtı merak ediliyor!

DİĞER HABERLER 04.05.2020, 04:26 04.05.2020, 15:34 kartalbakışı.com
739

Ahbarüz zaman kehaneti diye ortaya atılan iddiaya göre 'Temelleri yıkan Mayıs depremini bekleyin' diye bir ifade var. Zaten deprem korkusu yaşayan insanlar bu iddia ile iyice endişelendi. Mayıs ayında deprem iddiasının aslı nedir? Bu sorunun yanıtı haberimizde

Söz konusu kitapta günümüzde yaşanan çekirge istilaları ve salgın hastalıklardan bahsedildiği belirtilirken kitapta dikkat çeken en önemli yerin Türkçe çevirisi herkesi paniğe sürükledi.

Ahbarü Zaman kitabının bir kısmının Türkçe çevirisinde, ‘Hacılar ziyaretten men edilince, velveleler gizlenince, çekirge istilası olunca, kardeş kardeşten korkunca, çocukların saçlarını ağartan insanların üçte birinin öleceği temelleri yıkan Mayıs depremini bekleyin' ifadeleri herkesin dikkatini çekti. Kitabın bir kısmında geçen ‘İki rakam eşit olunca' şeklindeki kısım 2020 olarak yorumlanırken yine kitapta geçen çekirge istilası ve fiyatların artması gibi bazı iddialar bugünlerde yaşanılan olaylarla eş değer bulundu. Durum böyle olunca kitabın son kısmında geçen Mayıs depremi herkesi tedirgin etti.

Canlihaber.com'un haberine göre; Ahbarüz Zaman isimli kitap hakkında açıklama yapan Cübbeli Ahmet Hoca, Ahbarüz Zaman isimli kitabn kendisine sıkça sorulması üzerine kitabın kendi kütüphanesinde olup olmadığına baktığını ve kütüphanesinde böyle bir kitap bulunduğunu ancak sosyal medya üzerinde yansıtılan eser ile kendi kütüphanesinde bulunan eserin birbiriyle hiç alakalı olmadığını bu yüzden sosyal platformda yayılan bu tür safsatalara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi. Bu tür paylaşımların FETÖ gibi bazı örgütlerin insanlar üzerinde korkuya neden olmak için yapılan paylaşımlar olabileceğini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, kitabın kendisinde de bulunduğunu ancak paylaşılanlar gibi şeyler içermediğini ifade etti.