Beşiktaş'ın Kolombiyalı yıldızı Pedro Franco'yu dev kulüpler listesine aldı.

Beşiktaşla 5 yıllık sözleşmesi bulunan Franco'nun 5 yılda toplam 3 milyon euro transfer ücreti alıyor. Kolombiyalı futbolcu Beşiktaşta, 2013-14 ve 2014-15 sezonlarında 750'şer bin euro, diğer üç sezonda ise 500'er bin euro alacak.

Pedro Franco, bu sezon Jose Pekerman tarafından da Kolombiya Milli takımına davet edildi. Pedro Franco, Kolombiya ile ABD arasında oynanan milli maçta da maçın yıldızı seçilmişti.Pedro Franco'ya Avrupa'nın dev kulüplerinden en ciddi teklifleri Porto ve M.City yaptı.Avrupa'nın dev kulüplerinin scout ekibleride ''Pedro Franco'yu yakından takip ettikleri gelen bilgiler arasında.''

Pedro Franco'nun Beşiktaş'a transferinde de Beşiktaş Scout ekibinin büyük emeği vardı.Genç yıldızı izleyen scouting koordinatörü ''Reşat Çağan ile scouting şefi Fikret Demirer önderliğindeki ekip, Franco’yu markaja alıyor.'' Ekipten Bayram Bilim ve Mehmet Bulduk da, olumlu rapor veriyor.

Gözden kaçırmayın

Serdal Adalı'ıdan Çarşı ziyareti Serdal Adalı'ıdan Çarşı ziyareti

Ara transfer döneminde stoper bölgesine Milosovic  ile güçlendiren Beşiktaş, iç transferde de Ersan Adem Gülüm ve Atınç Nukan ile sözleşme yeniledi.

Dev kulüplerden Pedro Franco'ya gelen teklifleri doğrulayan Beşiktaş yönetimi sezon sonunda Pedro Franco'yu elinde tutmak istiyor.

 

KartalBakisi.Com/ÖzelHaber