Süleyman Seba ismi derneğin bulunduğu sokakta yaşayacak

Zonguldak'ın Ereğli İlçe Belediyesi meclis toplantısı ikinci oturumu gerçekleştirdi. Toplantıda Beşiktaş taraftarları derneğinin dernek binalarının bulunduğu Orta sokağın 'Süleyman Seba' olarak değiştirilmesi teklifi meclis üyeleri tarafından kabul edildi.

Süleyman Seba ismi derneğin bulunduğu sokakta yaşayacak

Birinci toplantıyı dün gerçekleştiren Karadeniz Ereğli Belediyesi, Ocak ayı ikinci toplantısını Atatürk Kültür Merkezi Nikâh Salonunda gerçekleştirdi. Gündem maddeleri arasında Beşiktaş Onursal Başkanı merhum Süleyman Seba’nın isminin Orhanlar Mahallesi 1 No.lu Orta Sokak isminin Süleyman Seba Sokak olarak değiştirilmesi vardı. 25 kabul 2 çekimser oy verilen gündem maddesi, oy çokluğu ile kabul edildi. Bu kararı Beşiktaşlı Taraftarlar Derneği Yönetimi alkışladı.

 

Toplantı sonunda gazetecilere açıklamada bulunan Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Tarkan Adik, Beşiktaş spor kulübünün efsane ismi Süleyman Seba'nın isminin dernek binalarının bulunduğu sokağa verilmesinden dolayı Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve belediye Meclis üyelerine teşekkür etti. Adik konuşmasında "Yıllarca beyefendi kimliği, disiplinli tavizsiz duruşu, Türk sporuna ve camiamıza kazandırdığı onlarca futbolcu ve tesis için gösterdiği çaba, başkanlığı sona erdikten sonra dahi insanlık adına verdiği dersler herkes tarafından takdir edilmiştir. 20142015 sezonu Futbol Federasyonunun aldığı karar ile Spor toto süper ligi Süleyman Seba Sezonu olarak adlandırılmıştı. Bizlerde Dernek olarak, dernek binamızın bulunduğu 1 nolu orta sokağın ismini Süleyman Seba sokak olarak değiştirilmesini belediye meclisine taşıdık.Bugünkü meclis toplantısında Süleyman Seba'nın ismi dernek binamızın sokağına verildi. Süleyman Seba ismi, ulusal anlamda unutulmayan ve yakın tarihimizin kahramanlarımızdan Uğur Mumcu'nun ismi gibi, Muammer Aksoy ve Çetin Apatay ismi gibi unutulmayacaktır" dedi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
cengo
cengo - 4 yıl Önce

Seba gitsin, bilic kalsin

grkan
grkan - 4 yıl Önce

siteye ne oldu haber yok ne zamandır ?

fatih
fatih - 4 yıl Önce

googleye beşiktaşta transfer çalışmaları diye yazdım spartak moskovada aras özbilizle ilgileniliyormuş yönetim babasını istanbula çağırmış görüşmeler sürüyormuş forvet arkası ve 2 kanattada oynayabiliyormuş

Erol
Erol - 4 yıl Önce

Efsane başkanımız,Ruhun şad olsun.

asabi
asabi - 4 yıl Önce

heey! bana bakın bu site idarecileri! insan bir günde en az 3 kere tuvalete gidiyor! siz birgünde okadar haber bile bulamıyorsunuz! hiçmi utanma, arlanma yok!
aklınızı başınıza devşirin! sabah okuduğum haberlerin hepsi aynen duruyor! ya çıkın adam gibi bir açıklama yapın! şu şu nedenden ötürü haber yayınlayamıyoruz diye! yada madam gibi köşenizde oturmayın! çıkın adam gibi haber yayınlayın! yeter artık ama ya!! nedir bu rezillik! koskoca beşiktaşımda 7 saattir vere bileceğiniz yeni bir haber üretilemedi mi yani! patlayacağız artık. ne bu hal! kendinize gelin derhaaal!

grkan
grkan - 4 yıl Önce

site satıldı felan diyorlardı geçen yorumlarda sanırım o yüzden ellerinde alıntı yapacak bile editör kalmamıs olabilir neyse sabretmek lazım

burhan
burhan - 4 yıl Önce

orman gıtsın. bılıc kalsın.

kemal
kemal - 4 yıl Önce

adalı baskan .besıktas sampıyon.