Iğdır Beşiktaşlılar Derneği’nden Anlamlı Proje

Iğdır Beşiktaşlılar Derneği, anlamlı bir projeye imza atarak Iğdır’ın Aralık ilçesinde ''Beşiktaş'ın İlkokulları'' konseptiyle yeni bir okul yapma girişiminde bulundu.

DERNEKLER 02.09.2013, 13:18
171
Iğdır Beşiktaşlılar Derneği’nden Anlamlı Proje

 Bu çerçevede Türkiye’nin en doğusunda, güneşin doğduğu ilk noktada ‘‘Beşiktaş’ın İlkokulları’’ konseptiyle derslikler yapma kararı alan dernek üyeleri, başta Siyah-beyazlılar olmak üzere tüm taraftar birliklerinin desteğini bekliyor. 
Yapılacak tüm yardımlar resmi olacakIğdır’da bir Beşiktaş okulu hayaliyle yola çıkan topluluğa, aynı zamanda ilçe kaymakamı olan Tolga Kamil Ersöz liderlik ediyor. Ersöz, valilik izninin alındığını ve tüm resmi işlemlerin başlatıldığını belirtirken; sıradaki aşamanın ise yapılacak okul için camia içinden gerekli geri dönüşü almak olduğunu vurguladı. Bu kapsamda da tüm Beşiktaşlıların desteğini bekleyen proje gönüllüleri, Iğdır Beşiktaşlılar Derneği adına yardım toplama hesapları açtı. 
Ayrıca yapılacak tüm yardımlar resmi olarak açıklanacak ve hesaplar Dernek Saymanı Murat Hasras tarafından resmi olarak periyodik şekilde paylaşılacak.
Okul ve dersliklerin isimleri taraftarlarca konulacakDernek üyeleri, Iğdır’da bir Beşiktaş okulu inşa etme hayallerinin gerçekleşmesi halinde tüm okul isimlerinin, daha sonra bir internet sitesinde yapılacak anketle Siyah-beyazlı taraftarlarca hep birlikte konulacağını belirtiyor ve ekliyor; ‘‘bu okulda Şeref Bey, Metin-Ali-Feyyaz, Süleyman Seba’nın vs. isimleri olacak’’ diye… Projede amaçlanan: 4 derslik ve 1 anasınıfıBu projenin kendilerinin ilk okul yapma girişimi olmadığına dikkat çeken dernek başkanı, ‘‘daha önce de Iğdır-Ağrı dolaylarında okul ve derslikler yaptık. Bu kez, Yenidoğan Köyü’ne 4 derslik ve 1 anasınıfı şeklinde planladığımız 350 m²’lik alana sahip bir projeye başlıyoruz. Daha önce aynı plan üzerine kurduğumuz ve bir hayırsever tarafından yapılan Yunus Emre Ortaokulu var. Ancak bu kez, Beşiktaş kimliğiyle bir proje olsun istiyoruz’’ dedi.

Toplam maliyet: 160.000 TL4 derslik ve 1 anasınıfı olarak planlanan ve 350 m²’lik alana sahip olan projede belirlenen tutar ise yaklaşık 160.000 TL olarak açıklandı. Projenin fikir babası olan Iğdırlı Beşiktaşlılar, hedeflerinin ise 3 okul ve 13 derslik olduğunu dile getirirken; öğrencilere verilecek olan formaların da hesaplarında olduğunu hatırlatıyor. Hedeflenen 3 okulun da tamamlanması durumunda ise, bu tutar yaklaşık 400.000 TL olarak öngörülüyor. 
Dernek Saymanı, Galatasaray maçında İstanbul’da olacakProjeyi Twitter hesaplarından duyuran ve ses getirmeyi başaran dernek üyeleri, kendilerine yapılan geri dönüşlerle birçok mail aldıklarını ifade ederken; gelen mesajların bir kısmının ise Galatasaray maçı öncesinde yardım toplanması talebi olduğunu belirtti. Bunun üzerine Sayman Murat Hasras’ın, Süper Toto Süper Lig’in 5. haftasında oynanacak olan Beşiktaş-Galatasaray derbisi için İstanbul’a gelmesi kararlaştırılırdı. Aynı zamanda BJK Kongre Üyesi olan Hasras, İstanbul’a gelerek hem yardım kampanyasını yönetecek hem de yetkili çevrelerle konu hakkında görüşmeler yapacak. ‘‘Stattaki yardımlar makbuz karşılığı olsun’’Olimpiyat Stadı’ndaki Beşiktaş-Galatasaray maçı öncesi toplanacak yardımların, bağışların makbuz karşılığı olmasını söyleyen Murat Hasras, ellerinde resmi onaylı 2200 makbuz bulunduğunun ve bu sayının artması gerektiğinin altını çizdi. Valilik onaylı gerçekleştirilecek yardım toplama organizasyonuna taraftarın yoğun ilgisi bekleniyor. 
Ziraat Bankası’nda açılan Yardım Toplama Hesabı Hesap No: 65348428-5002    669-Aralık/IĞDIRIBAN: TR98 0001 0006 6965 3484 2850 02Hesap Sahibi: Iğdır Beşiktaşlılar DerneğiHesap Adı: Yardım Toplama HesabıHesap Türü/Para Birimi: Vadesiz Hesap/ TRY Türk LirasıHesap Açılış Tarihi: 29.08.2013Cüzdan Seri No: K3752860Şube Tel: 476-411 2630

Yorumlar (0)