Beşiktaş, son antrenmanını taktik prova ağırlıklı yapıp kapılarını dış dünyaya kapatarak maç saatini beklemeye başladı. İdmanda teknik direktör Şenol Güneş, öğrencilerine görev dağılımlarını bir kez daha hatırlatırken, derbiye özel uyarılarda bulunmayı da sürdürdü.
‘Avantajlıyız ama...’

Sahaya puan avantajıyla çıkacaklarını ve bunun kendileri için özellikle psikolojik bir avantaj sağlayacağını belirten Güneş, öğrencilerine ‘panik yok’ telkinini sürdürdü ve “Sakın bu avantajı aleyhimize döndürmeyin” dedi.

Atiba’ya ekstra destek

Güneş’in genel hatlarıyla sezon başından bu yana takımına oynattığı hücum futbolundan vazgeçmeyi düşünmediği, ancak öğrencilerine derbiye özel bazı uyarılarda bulunduğu da gelen haberler arasında. Buna göre savunma, daha önceki karşılaşmaların aksine orta alana daha yakın olacak. 

Defansın arkasına atılacak toplara tedbir için ise kanatlar devreye girecek. Savunma ile orta alan arasındaki bağlantıyı ise yine Hutchinson yüklenecek. Ancak bu kez Aslan’ın güçlü orta sahası da dikkate alınarak deneyimli futbolcuya diğer arkadaşlarından daha fazla yardım gelecek.

‘Çizgiyi bırak kaleye yönel’

Cezası sebebiyle Kayserispor ile deplasmanda oynanan ve 2-1 Beşiktaş’ın galibiyetiyle  sonuçlanan maçta takımını yalnız bırakan Portekizli yıldız Ricardo Quaresma, Galatasaray derbisinde yeniden formasına kavuşuyor. Şenol Güneş, en çok güvendiği isimlerin başında gelen 32 yaşındaki orta sahayı etkin kullanmak adına Gökhan ile maç içinde koordineli olmalarını, topla birlikte sık sık kaleye yönelmelerini istedi. Rakibi ise öncelikli olarak orta alandan geçerek akın için takıma alan açmalarını emretti.