Derbinin kilidini onlar açacak

Oktay: Oğuzhan’ın yokluğunda Talisca’ya çok önemli iş düşüyor. Cenk ve Babel de Trabzon’u zorlar.... Hami: Sosa, Burak'ın hemen arkasında oynamalı... İki yıldızın performansı Trabzon için çok önemli.

FUTBOL 01.10.2017 - 11:02 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Takvim Gazetesi'nin iki usta yazarı Oktay Derelioğlu ve Hami Mandıralı, bugün Vodafone Park'ta oynanacak Beşiktaş- Trabzonspor maçını değerlendirdi. Beşiktaş ve Trabzonspor'un iki efsane futbolcusu maçın kaderini belirleyecek isimleri belirledi. Derelioğlu, Talisca'ya Trabzon maçında büyük iş düşeceğini belirtirken, Mandıralı ise Sosa ve Burak ikilisinin sonucu etkileyeceği görüşünde.

***

BEŞİKTAŞ-TRABZONSPOR MAÇI NASIL SONUÇLANIR. NASIL BİR MAÇ İZLERİZ?

DERELİOĞLU: Beşiktaş maçın favorisi. Ancak sonuç sahada belli oluyor. Beşiktaş hem kadro kalitesi, hem de oyun mantalitesi olarak çok daha iyi. Seyirci faktörünü de eklersek Beşiktaş ağır basıyor.

MANDIRALI: Moralli bir Beşiktaş sahada olacak. Trabzonspor ise geçen hafta Alanyaspor'a 4-3 kaybetti. Şurası kesin... Kaliteli bir maç olacak. Trabzonspor sahaya kazanmak için çıkacaktır...

***

İKİ EZELİ RAKİBİN MÜCADELESİNDE HANGİ YILDIZLAR ÖNE ÇIKAR?​

DERELİOĞLU: Beşiktaş'ta Talisca, Cenk ve Babel, Trabzonspor maçının anahtar oyuncuları olacaktır... Burası kesin... Özellikle Oğuzhan'ın yokluğunda Talisca'ya büyük sorumluluk düşüyor.

MANDIRALI: Trabzon kazanmak istiyorsa topa sahip olmalı... Sosa, 10 numara bölgesinde oynamalı. Duran toplar ve Burak'a atacağı paslar maçın skorunu etkileyecektir. Trabzon'un kozu Sosa ve Burak.

***

BEŞİKTAŞ'IN 3 ÖNEMLİ EKSİĞİ KRİTİK MAÇI NASIL ETKİLER?

DERELİOĞLU: Quaresma ve Oğuzhan'ın yokluğu fazla önemli değil. Quaresma'nın yerine Lens, Oğuzhan'ın yerine Tolgay oynar. Bir tek Atiba'nın yokluğu önemli. Beşiktaş onu Trabzon'a karşı arayacaktır.

MANDIRALI: Öncelikle Beşiktaş'ın çok güçlü bir kadrosu var. Quaresma, Oğuzhan ve Atiba'nın olmaması tabii ki Beşiktaş'ı etkiler. Ancak, onun yerine oynayacak isimler de iyi. Örneğin Lens gibi..

***

Kaynak: Takvim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@