Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan derbi karşılaşmasında sahaya atlayan ve Kilis'e destek mesajı bulunan tişörtü ile gündeme gelen Ahmet Köse Canarslan, bugün geldiği memleketi Kilis'te yakınları tarafından karşılandı.

18 Ocak gününden bu yana Suriye'nin IŞİD denetimindeki bölgelerden atılan roketlerle 21 kişinin öldüğü Kilis'e dikkat çekmek isteyen İstanbul'da yaşayan Ahmet Köse Canarslan, hafta sonu oynanan Galatasaray-Beşiktaş derbisinin 79'uncu dakikasında, "Kilis Sahipsiz değildir, Kilis için yastayız" yazılı tişört ile sahaya atladı. Eylemi ile yankı uyandıran Ahmet Köse Canarslan, bugün yakınlarının daveti üzerine Kilis'e geldi. Memleketinde yakınları ve arkadaşları tarafından karşılanan Canarslan, hemşerilerinden büyük destek görmesinin kendisini mutlu ettiğini belirterek, "Kilis'in sesini duyurmak için sahaya atladım, pişman değilim" dedi.

Derbi öncesi İstanbul Taksim Meydanı'nda Kilis için yapılan eyleme katıldığını ancak seslerini duyuramadıklarını anlatan Canarslan, "Taksim eyleminde üzerimde bu tişörtüm vardı. Üzerine gömleğimi giyerek maça gittim. Kilis'te yaşanan olaylar aklımda olduğu için koyu Galatasaraylı olmama rağmen maçtan zevk almıyordum. Benim memleketim zorda iken stadyumda olmam doğru değildi. O sırada dakikalar memleketim Kilis'in plakası olan 79'u gösteriyordu, bir anda kendimi kaybederek gömleği çıkarıp, tişörtümle sahaya atladım. Belki yaptığım iyi bir davranış değildi, bunun için futbol camiasından özür diliyorum, ama bu insanların çığlığını duyurmaya bir ses lazımdı, o sesi de ben yaptım" diye konuştu.