Kasımpaşa-Rizespor maçı sonrası hakemliği bırakan Deniz Çoban, derbiyi yönetmeye aday hakemler hakkında analiz yaptı..

 Kasımpaşa-Rizespor maçı sonrası hakemliği bırakan Deniz Çoban, Galatasaray ile Beşiktaş arasında yapılacak kritik derbinin hakeminin kim olacağı yönünde bir analiz yaptı.
Radyospor'da Aydın Cingöz ile Haber Aktif programına katılan Deniz Çoban', derbiyi yönetmeye aday hakemler hakkında yaptığı analizler şöyle:
"MHK, kılı kırk yararak hakem atar derbilere. Sezonun ve son haftaların en başarılı hakemleri atanır genelde. Hakemlerin performansları çok kötü. Dar alanda maçlar döndüğü için, "3 büyükler" her hakem ile yüz göz olduğu için değerlendirmemiz zor.

Elinizde Cüneyt Çakır varsa, Türkiyenin en büyük derbislerini yönetmenin en büyük adayıdır.. Fikret Orman söyledi diye Cüneyt Çakır'ı atamamazlık yapmaz ama MHK'nın aklında Cüneyt Çakır olsaydı, Akhisar - Beşiktaş maçında kullanmazdı. 

Hüseyin Göçek olur. Son haftalarda da akılda kalan bir hatası vardı. Göçek derbinin adayıdır. MHK en çok güvendiği hakemi atayacak. Bünyamin Gezer çok önemli burada. "Hüseyin Göçek derbi yönetemez" demişti. Bu söylem belki değişmiştir. 

Halis Özkahya en uygun aday gibi ama Trabzonspor maçında yaptığı hatalar onu da zor durumda bıraktı.   

Mete Kalkavan yoktu hesapta. Halis Özkahya'nın kötü performansı sonrası aday oldu. Fırat Aydınus ve Bülent Yıldırım'ın performansları zaten kötü. Mete olabilir. Tek olumsuzluğu ilk Beşiktaş-Galatasaray derbisinde Mustafa Denizli "kıymık kıymık" demişti. Fenerbahçe-Galatasaray maçından sonra her ne kadar Mete'ye yüklendilerse de, olmazlar içinde en oluru Mete Kalkavan.

Alper Ulusoy olmaz, Deniz Ateş Bitnel olmaz. Ali Palabıyık flaş hakemlerden ama en son kupadaki Rize - Galatasaray maçını vermezlerdi. Ali başarısız çıktı o maçtan.  

Elinde Cüneyt Çakır varsa, Cüneyt Çakır yönetir. Eğer Çakır'ı vermezlerse, Hüseyin Göçek veya Mete Kalkavan olabilir"AJANSSPOR