Spor Toto Süper Lig'in 16. haftasındaki Beşiktaş - Galatasaray maçı Konya'da oynanacak.

Stadı Vodafone Arena'nın inşaat çalışmaları devam eden Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'de bu sezon ev sahibi olduğu 6 maçın üçünü Atatürk Olimpiyat Stadı'nda, birini Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda, birini de Ankara'daki Osmanlı Stadı'nda, Trabzonspor maçını ise Konya'da oynadı.KartalBakisi.Com'un Beşiktaş ve Passolig yetkililerinden aldığı bilgiye göre dev derbi Konya'da oynanacak.

 

Beşiktaş'ın Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasındaki Konyaspor deplasmanından sonra, Galatasaray maçının Konya'da oynanacağına dair resmi açıklama yapması bekleniyor.Passolig'de Beşiktaş - Galatasaray maçı öncesi son çalışmalarını yapıyor.

 

G.Saray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, "Beşiktaş'tan bize henüz bir teklif gelmedi. Ancak medyadan takip ettiğimiz kadarıyla 16. hafta oynayacağımız maçı Konya'da yapmak istiyorlar. Biz böyle bir öneriye hayır demeyiz. Kış olması nedeniyle Konya'daki hava şartları veya seyahat giderlerimizi bahane edip taleplerine engel olmayız. Sonuçta Beşiktaş stadı yapımda olduğu için böyle hareket ediyor. Böyle bir karar belki bizim için dezavantaj da olabilir. Ama 3 puandan daha önemli şeyler var. Beşiktaş'ın vereceği karara saygı duyarız" dedi.

Beşiktaş'tan teklif gelmesi durumunda bunu yönetime sunacaklarını kaydeden Dürüst, "Başkan ve yönetimimiz yeni bir sayfa açarak her kurum ve kulüple iyi ilişkiler içinde olmak istiyor. Zaten Beşiktaş'ın düşüncesine karşı çıkmak bu politikamıza da ters düşer" diye konuştu.

 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'lılar birlik beraberlik yemeğinde buluştu Beşiktaş'lılar birlik beraberlik yemeğinde buluştu

KARTALBAKİSİ.COM/ÖZELHABER