Hakemleri hedef alan açıklamalarla dolu bir haftanın ardından oynanan dün akşamki maçın gidişatını; hakemin verdiği kararlar ve hakemin tavırları önemli ölçüde etkiledi.

11. dakikada Vida, Nadir Çiftçi’ye net sarı kartı gerektiren bir faul yaptı. Aydınus faul dahi çalmadı. Faulün çalınmadığına sinirlenen Nadir, itirazın ölçüsünü kaçırınca sarı kart gördü. Aydınus Nadir’in peşini bırakmadı! Oyun tekrar başlayınca Nadir belli ki hakeme onur kırıcı bir dil kullandı ve kırmızı kartla oyundan atıldı. Gençlerbirliği’ne çalınmayan bir faul sonrası, Gençlerbirliği 10 kişi kalmış oldu.34’de Yasin Ljajic’e sert bir faul yaptı. Yasin’in dizi gergin, kramponunun vidaları rakibe dönük, ayağı havada; rakibinin bilekten üst kısmına acımasız bir darbesi oldu.

Golün iptali doğruydu

Gözden kaçırmayın

Şenol Güneş'ten Dele Alli değerlendirmesi Şenol Güneş'ten Dele Alli değerlendirmesi

Bu pozisyon kırmızı kartın tarifi gibiydi. Aydınus VAR yardımıyla doğru bir kırmızı kart çıkartmış oldu. 68’de Ruiz ile Candeias’ın kafa topu mücadelesinde; Ruiz’in kolu Candeias’ın yüzüne geldi. Bu tür müdahaleler yasaklanmış hareketlerdir ve sarı kart gerekir. Ruiz’in sarı kart vardı ve bu dakikada 2. sarı kartla oyundan atılmalıydı. Maçın başında Beşiktaş’ın ofsayt gerekçesiyle iptal edilen golü ise doğruydu. Gökhan topa dokunmasa bile; topa doğru hareketlenerek kaleciyi yanılttığı için yardımcı hakemin yorumu doğruydu. 

Deniz Çoban / Fanatik