Demirören Beşiktaş'ı Bırakmıştır

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman bugün gerçekleştirilen genel kurulda, “Beşiktaş Yıldırım Demirören’i bırakmamıştır, Demirören Beşiktaş’ı bırakmıştır” dedi.

GÜNDEM 19.08.2015 - 11:56 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman bugün gerçekleştirilen genelkurulda, “Beşiktaş Yıldırım Demirören’i bırakmamıştır, DemirörenBeşiktaş’ı bırakmıştır” dedi.

Beşiktaş Mali Genel Kurul Kongresi bugün yapıldı. Akaretler SporKompleksi’nde gerçekleşen genel kurulda siyah-beyazlı kulübün başkanıFikret Orman, üyelerin yaptığı açıklamalara cevap verdi.Beşiktaş Kulübü’nün senelik gelirinin göreve geldiklerinde 140 milyonTL olduğunu dile getiren Başkan Orman, “140 milyon TL’nin 70 milyonTL’si banka temliklerine gidiyordu. Sponsor gelirlerinin çoğu kullanımdaolduğu için onlarda düşüyor. Beşiktaş’ın harcamakiçin herhangi bir geliri yoktu. Rakiplerimize baktığımız zaman, 140milyon gibi bir gelir stadlarından geliyor. Rakiplerimiz 500 milyonbütçe yapıyorlar. Bir tarafta borç ödemek zorundasınız. Her ay Ferrari parasıkadar borç ödedim. Aşırı masraflar konusunda hepimiz mutabık tasarrufuyaparak borcu ödeyemeyiz. Bizim büyümemiz lazım. Tesislere yatırımyapacaksınız, mağaza açacaksınız. Her şeyden evvel büyümeye ihtiyacımızvar. Ufak tefek de olsa bazı konularda tasarruf yapabilirdik. Hiçbiryatırımımızın içinde bir kuruş haram yoktur” diye konuştu.
Siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, Beşiktaş’ta her yereyatırım yapmaları gerektiğini ifade ederek, “Biz göreve ilk geldiğimizdekimse bize mal vermiyordu. Sonradanödemeleri yaptık ve fiyatlar aşağı inmeye başladı. Biz bir tek Beşiktaşiçin ve Beşiktaş’ın iyi olması için çalıştık” açıklamalarında bulundu.

Beşiktaş’ın 530 milyon TL borcu varken 13 bin TL konuşulduğuna vurguyapan Fikret Orman, “Bunu da ben kendi cebimden vereceğim. Kiminle vekimle çalışacağımıza biz karar verelim. Bizim çalışmalarımıza lütfensaygı duyun” ifadelerini kullandı.

Başkan Orman, sponsorlar hakkında ise Türk Telekom anlaşmalarınındevlet destekli anlaşmalar olduğunu hatırlatarak, Türk Telekom’unsponsorluktan çekildiğini ve anlaşmaların iç yüzünün ise o zaman dahaiyi göreceklerini söyledi.

“İYİ FUTBOLCULAR ALACAĞIZ”
Yapımına devam edilen Vodafone Arena’yı yapmalarının sebebi olarak,taraftarın çoğunluğunun stada gelme amacında olduğunu ifade eden Orman,“Rakibi baskı altına alacağız, çok para kazanacağız ve o parayıkazanıp eve götürmeyeceğiz. İyi futbolcular alacağız. Size kaynakgetireceğiz derseniz biz gerekli desteği veririz ama biz de bundan birşeyler almak isteriz” şeklinde konuştu.

“DEMİRÖREN HAKKINDA ARAŞTIRMA RAPORU HAZIRLADIK”


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulübün eski başkanı ve şimdikiTürkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören hakkında şuaçıklamalarda bulundu:

“Bu borçları ben yapmadım, bu konularla ilgili Yıldırım Demirören ilealakalı cevap vereceğim. Demirören, bu genel kurulun oyları ile görevegelmiştir. Beşiktaş Yıldırım Demirören’i bırakmamıştır, DemirörenBeşiktaş’ı bırakmıştır. Biz Yıldırım Demirören’i tenkit ettik ki, malive idari olarak ben yapmışımdır bunu da. Fakat onu, bu genel kurullarıseçmiştir. Bir eleştiri varsa bunu toplumsal olarak hepimizin yapmasıgerekir. Yıldırım Demirören hakkında araştırma raporu hazırladık. Gördükki çoğu insanları rahatsız eden konular hukuksal olarak ticari davalar.Tabata neden 8,5 milyon Euro’ya alındı. Yapmış olduğu harekette o kişiibra olmuş ama tekrar bu genel kurul ile seçilmiştir. Genel kurul olarakonaylamışsınız. Beşiktaş’tan çıkan paralar resmi olarak çıkmış, gayri resmi çıkan para yok. O paraGaziantep’e resmi gitmiş, ondan sonra nereye gitmiş bakma şansımız yok.Del Bosque davası kaybedilmiş. Hepsi ticari davalar. Mahkemekapılarında da bu işler devam eder. İtibari ile oynanır. Açıklamakistemiyorum giydiğimiz elbise itibari her şey her yerde konuşulmaz.Demirören bağışlarım dedi hatta bu konuda Demirören ile uzun uzunkonuştuk. Bunu niçin yaptık. Bağışlasa bana mı bağışlıyor, ben neden onusavunayım. Beşiktaş borçlar altına girmesin borçlar azalsın diyekonuştuk. Bir kısmını bağışla, bir kısmını sponsorluk yap, bir kısmınıödeyelim ve bu mevzuyu toplumsal uzlaşı ile kapatalım. Artık sonnoktasındayız bu işin. Amacımız bu işi Beşiktaş’ın menfaatleriiçerisinde çözmektir. Sahte evraklar verilmiş bu konuda da hukuk yoluaçıktır. Mahkemelerde de bu uzun süre kalır” dedi.

“TARAFTAR BEŞİKTAŞ’A ZARAR VERMEZ”


'Passolig konusunda 3 büyük kulüple beraber hareket edelim'dediklerini dile getiren Fikret Orman, “İlk olarak Galatasaray ileanlaşma yapıldı. Bizim dediğimiz bütün konuları mali olarak ortadankalktı. Sezon başına doğru yürüyeceğiz ve onlar uygulayacak mı,uygulamayacak mı göreceğiz. Taraftar Beşiktaş’ı destekleyen kişidir.Taraftar Beşiktaş’a zarar vermez” diye konuştu.

“HATA YAPILDI”


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, ara transfer döneminde Galatasaray’dan kiralanan Dany Nounkeu hakkında şu şekilde konuştu:

“Olumlu raporu olan bir futbolcuydu. Taraftarın hassasiyeti, butransferi yapmamız doğrultusunda hareket ettirdi. Futbol yönetimi buoyuncuyla alakalı başta hoca olmak üzere ısrarcı oldular. Bu transferleilgili hata yapıldı. Bu transferle alakalı benimle çalışan bütünarkadaşlarım adına da Beşiktaş kamuoyundan özür diliyorum.”

Gelişmelerden Haberdar Olun

@