Demirkol şampiyon hocayla ilgili görüşlerini yazdı!

Şenol Güneş'i NTV Spor'da ağırlayan Fanatik gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, şampiyon hocayla ilgili görüşlerini yazdı.

GÜNDEM 01.06.2017 - 03:44 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Hep söylediğim gibi Şenol Güneş zor bir insan. Kendisi için dahi... Bu yüzden bu elektrik normal. Doğrusu, normali bu yüksek elektrik. Ben Beşiktaşlı bir taraftar olsam, ya da bir yönetici ya da başkan, bu tansiyon olmadığı zaman endişelenirim.

***

Aklında birikenleri dilinin yetişebildiğince anlatıp, espriler yaparak gitti. Onu takip etmek zor... İlginci, o da bunun farkında. Barış Manço ile futbolculuğunun son yılında, Trabzonspor tesislerinde yaptığı röportajdan konu açılınca ‘İkimiz de çok hızlı konuştuğumuz için pek bir şey anlaşılmıyor’ dedi... Durmadan anlattı. Ve ‘şampiyon olunca anlatması da dinlemesi de güzel. İkinci olunca anlatmak zor’ diyerek gitti. Yüzlerce selfiye konuk olarak.

***

Gizlemediği konu...

Mutlu... Beşiktaş’ta olmaktan da, işlerin yolunda gitmesinden de. Öte yandan BJK yönetiminin - yasal bir zorunluluk olarak da olsa - opsiyonu kullanma hamlesi onu çok memnun etmiş gibi değil. Zamanı gelince oturup konuşarak yeni bir mukavele imzalamanın daha doğru ve ‘saygılı’ bir hamle olacağını düşündüğünü söylüyor. Hayır, bunu konuşmak için yanıp tutuşmuyor. Hatta konuşmak istediğinden de emin değilim. Ama gizlemiyor da işte.

***

Silgi bitme noktasında

Hoca kendisine has bir adam. Kendi hızına yetişemiyor. Anlaması da kolay olmuyor tabii. Quaresma’nın tepkileriyle ilgili söylediklerini iyi anlamak lazım. Çok çalışkan olduğunu söylüyor... Talisca’ya ‘onu örnek al’ dedim diyor. Ancak eldiven atma olayında ‘silgi’nin bitme noktasına geldiği de açık. O anlatmadı ama ‘hayır’ da demediği hikaye; birebir görüşmelerde yaptığı uyarıların sonunda arkadaşlarının yanında, antrenman toplantısında son derece sert bir şekilde ve son bir kez uyardığı. Kopma noktasından dönmüş Quaresma. Sezonun belki de en iyi oyuncusu ipten dönmüş.

***

Transferi yönetime bırakıyor

Hoca, her şeyden sorumlu olmak istiyor. Tesislere yöneticiler gelmesin istiyor. Ama ‘transferi de onlar yapar’ diyor. ‘Ben sadece son onay veririm.’ Kendisine biçtiği rol, eldeki malzeme ne olursa olsun mümkün olan en iyi yemeği yapmak. Bu kadar uzun süredir çalışıp, meslekte duayen seviyesine gelip bu kadar vasatın dışında olmak ilginç. Bilinen ezberlerin çok dışında. Hep söylediğim gibi Şenol Güneş zor bir insan. Kendisi için dahi... Bu yüzden bu elektrik normal. Doğrusu, normali bu yüksek elektrik. Ben, Beşiktaşlı bir taraftar olsam, ya da bir yönetici ya da başkan, bu tansiyon olmadığı zaman endişelenirim.

***

Mehmet Demirkol / Fanatik

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
  Şamp. Ligi   UEFA   Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@